در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلی تالار گفتمان آرشیو عضویت ورود نقشه سایت خوراک تماس با ما طراح قالب مترجم قالب
بلوک راست
آرشیو
لینک های دوستان
بلوک راست
فیکس
بلوک وسط

چگونه عینک آفتابی مناسب برای چشمان خود انتخاب کنیم؟

69 بازدید چهارشنبه 14 تیر 1402
لایک: نتیجــــه : 0 امتیــــاز توســـط 0 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 0


چشم و اشعه ماوراء بنفش از خطرات نور خورشید

اشعه ماوراء بنفش خورشید به پوست آسیب می رساند. همچنین به عدسی و قرنیه چشم آسیب می رساند. اشعه ماوراء بنفش خطر ابتلا به آب مروارید را افزایش می دهد. این بیماری باعث کدر شدن عدسی چشم و کاهش قدرت بینایی می شود. اشعه ماوراء بنفش همچنین ماکولا (ماکولا) را از بین می برد. ماکولا بخشی از شبکیه است که برای دید واضح ضروری است. سایر مشکلات چشمی مرتبط با اشعه ماوراء بنفش شامل ناخنک و پری پتریژیوم است.

عینک آفتابی پولاریزه چیست؟

یک راه موثر برای محافظت از چشم استفاده از عینک آفتابی است. یک جفت عینک آفتابی استاندارد از چشمان شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند. مهمترین ویژگی که یک عینک آفتابی استاندارد باید داشته باشد، محافظت 100% در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و قطبش آن است. در ساخت عینک آفتابی پلاریزه به این دو ویژگی توجه می شود. عینک های پلاریزه عدسی هایی هستند که با یک فیلم شیمیایی خاص پوشانده شده اند که شدت نور را بدون ایجاد آسیب به چشم کاهش می دهد. عینک های پلاریزه از عدسی های پوشیده شده با فیلترهای شیمیایی برای جلوگیری از ورود این اشعه های درخشان به چشم استفاده می کنند و در نتیجه می توانید با استفاده از این عینک در تمام ساعات روز از دید بهتری برخوردار شوید.

تمایز بین عینک واقعی و تقلبی

برچسب های اعتباری معمولاً روی لیوان و سمت راست، داخل دسته یا دسته های لیوان قرار می گیرند و اندازه، فونت و رنگ یکسانی دارند. کوچکترین اشتباه تایپی یا هر گونه اختلاف بین این علائم نشان دهنده تقلبی بودن عینک است. گاهی اوقات نام برند اشتباه نوشته می شود. مثلا به جای «گوچی» می نویسند: «گوچی». این نوع خطا نشان دهنده تقلبی بودن عینک است. همچنین قبل از خرید یک عینک، به وب سایت سازنده عینک خاص مراجعه کرده و با لوگو و مارک آن برند خاص آشنا شوید. این مقاله به شما در خرید عینک اصل و اصل کمک زیادی می کند.

شماره مدل عینک را بررسی کنید

قرار دادن شماره مدل روی همه محصولات در همه جا قانونی است، چه محصول را در فروشگاه بخرید و چه آنلاین. عینک خریداری شده باید دارای شماره مدل باشد.

فروشنده واقعی

عموماً وب سایت ها یا فروشگاه های معتبر کالاهای تقلبی نمی فروشند و وجهه آن ها را در مقابل مشتریان به خطر نمی اندازند.

وقتی محصولی را با تخفیف بیش از حد معمول می بینید، مطمئن شوید که تقلبی است. همچنین هرگز از سایت هایی که کالاهای فروخته شده را پس نمی دهند یا آدرس و شماره تلفن خاصی ندارند خرید نکنید. وب سایت هایی که عینک های معتبر را می فروشند اغلب ضمانت نامه ارائه می دهند.

کپی دفترچه و شناسنامه

معمولا عینک اصلی دارای شناسنامه یا دفترچه است. شناسنامه حاوی اطلاعات دقیقی در مورد عینک، میزان مقاومت لنز در برابر خراش، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش، جنس فریم و غیره است.

راهنمای خرید عینک آفتابی مناسب

سلامت چشمان شما ارتباط مستقیمی با عینک آفتابی دارد، اما آیا می دانید عینک آفتابی که استفاده می کنید باید حاوی چه چیزی باشد؟ قاب باید چه اندازه و رنگی باشد؟

آنها می گویند که با یک عینک آفتابی مناسب می توانید زرق و برق جیمز وین، عظمت آدری هپبورن یا منحصر به فرد بودن شولاپین را به خود بدهید، اما مهمترین چیز در مورد عینک آفتابی این است که آنها را به عنوان وسیله ای برای محافظت از سلامت ببینید نه یک عنصر تزئینی. ..

شما باید اطلاعات کاملی در مورد عینک و مواردی که هنگام خرید باید در نظر بگیرید داشته باشید. اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند به پوست و چشم، به ویژه عدسی و کره چشم آسیب برساند. گویی عدسی چشم پوشیده از مه است و اجسام و افراد را با تاری و ابهام می بینید.از بینایی و حتی نابینایی.

عینک آفتابی، محافظ قوی

فوتوکراتیت (فتوکراتیت) سوزش و آسیب قرنیه است که نام دیگر ماهی خال مخالی است. این وضعیت اغلب در ناشران رخ می دهد و یک بیماری همراه با درد شدید است. یک چشم پزشک مرکز پزشکی می گوید: در این بیماری وزیکول ها و زخم های زیادی در سطح قرنیه ایجاد می شود که با درمان مناسب می توان این عارضه را برطرف کرد اما این وضعیت می تواند چند روز تعطیلات را به طور کامل خراب کند.

معایب عینک آفتابی پلاریزه

هنگامی که نور خورشید به هر سطحی مانند آب، برف، شیشه و غیره برخورد می کند، امواج نور منعکس شده متمرکز می شوند، بنابراین شدت تابش افزایش می یابد که به آن اثر خیره کننده (اثر خیره) می گویند که می تواند تأثیر منفی داشته باشد. بدن تو چشمها. لنزهای پلاریزه دارای فناوری فیلتر ویژه ای هستند که نور افقی را که هنگام برخورد نور خورشید به اجسام مختلف در محیط شما ایجاد می شود جذب می کند و اثرات منفی تشعشعات را کاهش می دهد. هنگام استفاده از لنزهای پلاریزه، بیش از 99 درصد درخشش ناشی از نور خورشید از چشم ها خارج می شود. این فناوری اغلب در عینک های آفتابی خوب یافت می شود.

عینک آفتابی دستی؛ یک ابزار مفید، اما انتخاب دقیق مورد نیاز است

یکی از مشکلات مربوط به سلامت جامعه در فصل تابستان افزایش استفاده از عینک های مفید به دلیل افزایش نور خورشید است.

راهنمای خرید عینک بر اساس نوع صورت

عینک آفتابی مناسب برای صورت های بیضی شکل

این نوع فرم صورت یکی از رایج ترین اشکال موجود است. صورت سیب مانند تخم مرغ وارونه است و فاصله پیشانی تا چانه بیشتر از فاصله گونه ها تا گونه ها خواهد بود. عرض سقف از عرض چانه بیشتر است و همین دلیل به تنهایی برای تشخیص افراد با صورت گرد کافی است. این نوع صورت جزو مناسب ترین فرم های صورت هستند. اگر می خواهید این را در خود نگه دارید، از قاب های عریض استفاده کنید. لیوان هایی با فریم نه خیلی باریک و نه خیلی پهن. عینک های Clubmaster، wayfarer، aviator، چند ضلعی، پروانه ای، مستطیلی و مربعی روی صورت های بیضی شکل خوب به نظر می رسند.

عینک مناسب برای صورت های گرد

این شکل صورت از گونه تا گونه به همان اندازه که از پیشانی تا چانه گسترده است. این افراد معمولا پیشانی کوتاه و خط فک منحنی بدون گوشه دارند. اگر می خواهید صورتتان کوچکتر یا بلندتر به نظر برسد، از عینک هایی با فریم باریک استفاده کنید. از نظر انتخاب فریم، هرچه شیشه‌ها فلزی‌تر و باریک‌تر باشند، طولانی‌تر هستند. عینک های خلبانی، پروانه ای، مربعی و مستطیلی با این فرم صورت به خوبی ست می شوند.

عینک آفتابی مناسب برای صورت های مربعی

صورت های مربعی دارای یک خط مستقیم و قوی هستند. پهنای پیشانی آنها با پهنای گونه به گونه تناسب خوبی دارد و می توان گفت طول و عرض صورت آنها برابر خواهد بود. اگر می خواهید صورت مربعی بلندتر به نظر برسد یا زاویه خط فک کمتر دیده شود، از عینک هایی با فریم باریک استفاده کنید. عینک‌ها پهن‌تر از قدشان هستند و شکل منحنی خوبی دارند. توجه داشته باشید که انحنای شکل عینک از زاویه دار بودن صورت شما می کاهد. عینک هایی با قاب خلبان، ویفر، کلاب مستر، گرد، بیضی، گربه و پروانه برای صورت های مربعی مناسب هستند.

عینک آفتابی برای صورت های مربعی مناسب است

صورت های مستطیلی از عرض صورت بلندتر است. اکثر آنها بینی های بلندی دارند که از دهان تا خط فک کشیده شده است. اگر می خواهید این فاصله را کاهش دهید و تناسب را نشان دهید، از عینک هایی با فریم عمیق تر استفاده کنید. عینک هایی با دسته های زیبا و تزیینی برای این افراد مناسب است و پهنای صورت آن ها را افزایش می دهد. هرچه پل عینک کوچکتر باشد، بینی کوتاهتر است. برای این نوع فرم صورت، بهتر است از عینک های زاویه دار و هواپیماها استفاده نکنید ویفر مدیر باشگاه گرد چند ضلعی گربه قاب های بیضی و پروانه مانند بسیار عالی به نظر می رسند.

عینک آفتابی مناسب برای صورت های الماسی یا الماسی

نوع کمیاب چهره الماس است. صورت های الماسی دارای طول چشم بلند و خط فک باریک و گونه های نسبتاً پهنی هستند که می توانند برجسته به نظر برسند. برای این دسته از افراد عینک هایی با جزئیات زیاد و خطوط واضح توصیه می شود. قاب های بدون حاشیه و قاب های گربه را حتما امتحان کنید. قاب های خلبانی، گرد، گربه ای و بیضی شکل روی صورت های الماسی یا الماسی خوب به نظر می رسند. این مدل عینک عرض کمتری را از گونه ای به گونه دیگر نشان می دهد و تمرکز را از چانه زاویه دار آنها دور می کند.

بهترین عینک برای صورت مثلثی

مثلث می تواند به دو صورت باشد، مثلث بزرگتر در بالا باشد یا بالعکس. اگر قسمت بالای مثلث کم است، بهتر است این شکل را روی صورت در کنار الگوی قلب قرار دهید (در زیر توضیح داده شده است). اما صورت مثلثی با قله بالایی دارای پیشانی باریک است و فاصله گونه ها و چانه نسبتا زیاد است. برای تاکید بر پهنای قسمت بالایی صورت می توانیم عینک هایی با فریم تزئین شده یا با جزئیات بیشتر در نیمه بالایی فریم امتحان کنیم. فریم های گربه ای که به خوبی در دو طرف بالای عینک کشیده می شوند گزینه خوبی هستند. همچنین عینک هایی با فریم های خلبان، کلاب مستر، بیضی، چند ضلعی یا مستطیل شکل با این تیپ های صورت مناسب تر خواهند بود.

عینک آفتابی متناسب با صورت قلبی شکل است

صورت سینه ای یا مثلثی شکل با صورت شیب دار به سمت پایین، پیشانی پهن و چهره زاویه دار مشخص می شود. در صورت های قلبی شکل، انحنای جزئی در پیشانی وجود دارد که صورت را شبیه قلب می کند. رنگ های روشن و قاب های نیمه عرض پایین یا صاف به این افراد توصیه می شود. اگر عینک آنها خط مستقیمی در بالای فریم نداشته باشد، بهتر است، بنابراین فریم های خلبانی، چند ضلعی، گرد، اریب دار، پروانه ای، ویفری یا حتی چهار ضلعی مناسب هستند.

درباره ویژگی های یک عینک طبی خوب تحقیق کنید

هر لیوان لزوما از دو قسمت تشکیل شده است. برای بررسی ویژگی های عینک طبی این دو قسمت را توضیح می دهیم.

لنز: این قسمت که عدسی نیز نامیده می شود، در واقع مهمترین قسمت عینک است. اهمیت عدسی به این دلیل است که یک ابزار شفابخش است.

فریم: برای نگه داشتن و قرار دادن این لنزها روی چشم یک قاب مخصوص لازم است. کیفیت قاب و مواد آن بسیار مهم است. مواد قاب مهم است زیرا ممکن است با پوست برخی افراد سازگار نباشد.

بنابراین، در نتیجه، اگر می‌خواهید ویژگی‌های عینک طبی خوب را بدانید، باید لنز و فریم آن را بررسی کنید و بین این دو تعادل ایجاد کنید.

لنزهای مناسب برای عینک آفتابی

انتخاب لنز مناسب مهمتر از قاب است. امروزه لنزهای مختلفی در بازار وجود دارد که گاهی اوقات با ایراداتی همراه است. حال این سوال پیش می آید که چرا انتخاب لنز اینقدر مهم است؟

یکی از عوامل اصلی که عینک های طبی دارای مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش در هر دو نوع (A) و (B) می باشد. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) در طول عمر تأثیر قابل توجهی دارد و می تواند باعث مشکلات چشمی مانند آب مروارید و دژنراسیون ماکولا شود. .

فریم مناسب برای عینک

فریم عینک یکی دیگر از عوامل مهم در تجویز است. چارچوب از چند جهت مهم است. انواع مختلفی از چارچوب ها وجود دارد که ما آنها را بررسی می کنیم.

عینک لبه کامل

عینک بدون حاشیه

لیوان نیم قاب

عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

عینک های آفتابی استاندارد معمولا 15 تا 25 درصد نور را وارد می کنند که برای اکثر فعالیت های روزمره کافی است. میزان نور قابل مشاهده در سایه با این عینک؛ این حدود 60 نور در هر متر مربع است که هنوز برای دیدن کافی است. البته برای برخی از فعالیت هایی که در محیط های بسیار روشن انجام می شود. عینک تیره الزامی است. بهترین رنگ برای عینک آفتابی خاکستری است زیرا تابش نور را کاهش می دهد اما رنگ اشیاء و محیط اطراف را برای کاربر تغییر نمی دهد. از عینک آفتابی قهوه ای و سبز نیز استفاده می شود. عینک های قهوه ای نور آبی آسمان را کاهش می دهند و حساسیت کنتراست را افزایش می دهند که برای رانندگی های طولانی خوب است. برای افرادی که از دست دادن بینایی قرمز دارند، این عینک دید خوبی را فراهم می کند. به عنوان یک قاعده، بهترین رنگ عینک آفتابی ابتدا خاکستری و سپس قهوه ای است.

ما یک عینک آفتابی خوب را به شرح زیر خلاصه می کنیم:

تیرگی عینک های آفتابی خوب باید به گونه ای باشد که فرد در زیر نور آفتاب راحت از آن استفاده کند و از تابش خیره کننده رنج نبرد. یک قانون ساده برای درک درستی تاریکی عینک این است که در اتاقی با نور معمولی با عینک به آینه نگاه کنیم. به چشمانت نگاه نکن. حداکثر مقدار انتقال نور بین 15 تا 25 درصد مناسب است. این بدان معناست که شیشه ها 75-85 درصد نور را جذب یا منعکس می کنند.

وقتی عینک آفتابی طرح دار خوب را جلوی صفحه نمایش تکان می دهیم. صفحه نمایش نباید موج دار، تار و مخدوش باشد. عینک آفتابی نباید با درک رنگ اشیا و چراغ های راهنمایی تداخل داشته باشد. عینک های خاکستری در این زمینه محبوب هستند.

شیشه محافظ UV 800

در عینک های آفتابی ارزان، ماده ای به نام تری استات وجود دارد که تنها 40 درصد اشعه ماوراء بنفش را جذب می کند و برای چشم بسیار مضر است، بنابراین بهترین راه برای تعیین کیفیت عینک استفاده از دستگاه UV متر است که معمولاً در زیر یک دستگاه وجود دارد. اسم قشنگی داری. فروشگاه چشم بدون استفاده از دستگاه UV متر برای تعیین سطح UV800 خورشید، تعیین عینک آفتابی حتی از نظر نوری دشوار و غیرممکن خواهد بود. لازم به ذکر است این دستگاه باید اشعه ماوراء بنفش شیشه را از 98 درصد یا بیشتر منعکس کند. همچنین گاهی اوقات علامت UV 800 در کنار برخی شیشه ها قرار می گیرد که نشان دهنده قابلیت محافظت در برابر UVB است. به گفته متخصصان بینایی، همه عینک های گران قیمت را نمی توان بدیهی دانست و باید همه آنها را با دستگاه UV متر اندازه گیری کرد.

ماندگاری عینک آفتابی

نتایج یک مطالعه انجام شده توسط محققان نشان می دهد افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که نور خورشید بسیار شدید است باید هر دو سال یکبار عینک آفتابی خود را تعویض کنند. به گزارش Gizmodo، استانداردهای ملی منطقه ای برای سطوح حفاظت از اشعه ماوراء بنفش برای هر عینک آفتابی با میزان و شدت تابش در هر منطقه مرتبط است و این میزان در مناطق مختلف متفاوت است. این محققان می گویند با گذشت زمان ضخامت عدسی عینک کاهش می یابد و خاصیت محافظتی آن کاهش می یابد، بنابراین توصیه می شود افراد هر دو سال یکبار عینک آفتابی خود را تعویض کنند. این تخریب لنزها را نیز آسیب پذیر می کند و باعث می شود زودتر ترک بخورند یا بشکنند. اگر لنزها استاندارد حفاظتی (محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش) را رعایت نکنند، در نهایت فرد دچار آب مروارید (نور عدسی چشم) و آسیب شبکیه می شود.

لیوان UV 400

بهترین عینک محافظ اشعه ماوراء بنفش UV 400 نام دارد، به این معنی که این لنزها اشعه ماوراء بنفش را تا طول موج 400 نانومتر مسدود کرده و از آسیب به چشم شما جلوگیری می کند. پزشکان یا مراکز چشم پزشکی ابزار بسیار دقیقی برای تشخیص عینک های UV واقعی از تقلبی دارند. نام این دستگاه ها لنزومتر (طیف سنج) نام دارد و در کمتر از چند ثانیه می توان عینک ها را در برابر اشعه ماوراء بنفش آزمایش کرد.

مراجعه به منبع:  https://sapticstore.ir/

ارسال نظر
کد امنیتی رفرش

بلوک وسط
بلوک چپ
ورود به سایت
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آمارگیر
  آمار مطالب
  کل مطالب : 284
  کل نظرات : 0
  آمار کاربران
  افراد آنلاين : 2
  تعداد اعضا : 0
  آمار بازديد
  بازديد امروز : 287
  بازديد ديروز : 184
  بازديد کننده امروز : 55
  بازديد کننده ديروز : 85
  گوگل امروز : 0
  گوگل ديروز: 4
  بازديد هفته : 2,211
  بازديد ماه : 4,577
  بازديد سال : 35,553
  بازديد کلي : 206,976
  اطلاعات شما
  آي پي : 44.200.27.215
  مرورگر :
  سيستم عامل :
بلوک چپ
فیکس
مطالب جدید
 • چگونه در 1 ماه لاغر شویم؟
 • حفاظ ضد سرقت کرکره برقی درب آپارتمان
 • مزایای ویزای استارتاپ کانادا چیست؟
 • پرطرفدارترین بازی‌های موبایلی از نظر ایران موجو
 • به موسیقی پاپ و تاثیرات آن در آرامش گوش دهید
 • خدمات سالن زیبایی
 • بهترین فروشگاه سرویس خواب زنانه نوروزی در تهران
 • آهنگ جدید ایوان بند به نام «تو چشات چی داره که بگیره ول نمیکنه»
 • صفر تا صد هنگام خرید خودرو در ترکیه
 • راهنمای کامل جوان سازی پوست
مطالب پربازدید
 • آیا ما می توانیم به راحتی بهترین کرم ضدآفتاب را تشخیص دهیم؟
 • استخدام ادمین مدیریت پیج اینستاگرام
 • 10 بزرگ‌ترین افزایش فالوور اینستاگرام رایگان اشتباهاتی که به راحتی می‌توانید از آنها اجتناب کنید.
 • مهمترین دوره های استادبانک کدامند؟
 • کیوورد گپ (keyword gap) چیه؟ (روش های پیدا کردن کیوورد گپ)
 • بهترین مدرسین فیزیک (لیست 22 استاد و معلم خصوصی برتر فیزیک)
 • قیمت خرید ست سرویس خواب دخترانه در تانیل چوب چقدره؟
 • دربند تهران 6 ماه دیگر خواهد بود؟
 • ویژگی های میلگرد ساده و تعریف آن چیست؟
 • بازار خان یزد نکته: مثبت باشید
مطالب تصادفی
 • از خانه خود شروع به ورزش کنید
 • قیمت خرید ست سرویس خواب دخترانه در تانیل چوب چقدره؟
 • تکنیک اتصال چند لایه در نمایش نشان داده شده است
 • بهترین دارو برای افزایش سایز آلت مردانه
 • خرید یو سی Pubg Mobile با استفاده از گیفت کارت
 • محصولات اینورتر iMaster
 • افزونه امنیتی وردپرس MalCare Security
 • وکیل کیفری در همه جرائم کیفری وارد میشود
 • ویژگی های سیستم های ویدئو کنفرانس
 • پخش عمده لوازم جانبی موبایل بانه