در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلی تالار گفتمان آرشیو عضویت ورود نقشه سایت خوراک تماس با ما طراح قالب مترجم قالب
بلوک راست
آرشیو
لینک های دوستان
بلوک راست
فیکس
بلوک وسط

بازار خان یزد نکته: مثبت باشید

1798 بازدید شنبه 22 مهر 1402
لایک: نتیجــــه : 0 امتیــــاز توســـط 0 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 0

به گزارش برنا؛ در واقع، این آتش فروزهای است از آتش آتشکده کاریان در لارستان که به عقدای یزد آورده شد و نزدیک به ۷۰۰ سال در آنجا روشن نگه داشته شد؛ سپس در سال ۵۲۲ از عقدا به اردکان منتقل شد و نزدیک به ۳۰۰ سال نیز در اردکان یزد روشن بود تا اینکه در سال ۸۵۲ از اردکان به یزد نقل مکان کرد. از آنجا که میدان نقش جهان فرهنگ و تاریخ و طبیعت و هنر را باهم در آغوش گرفته است، طرفداران و علاقه مندان بسیاری دارد که از شنیدن صدای پرندگان و تماشای فواره های زیبا در کنار بناهای تاریخی اصیل با نقش و نگار ویژه لذت می برند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، یزد با تاریخ کهن خود از اماکن گردشگری زیادی برخوردار است که می توان از باغ دولت آباد و اتشکده زرتشتیان به عنوان دو جاذبه برجسته شهر یزد یاد کرد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، تندیس صابری پور، در برنامه این هفته «ایران»، به معرفی آتشکده آذرخش در داراب استان فارس پرداخته است. به گزارش ایلنا، پیمان منصوری (سرپرست هیأت باستانشناسی گیلان غرب) با اعلام خبر انجام گمانهزنیها برای حفظ یکی از ۷ آتشکده شناسایی شده، گفت: برنامه گمانهزنی به منظور تعیین عرصه و حریم محوطه حسن زوردار روستای خالوخالو گیلان غرب (کرمانشاه) با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، آغاز و هماکنون درحال انجام است. برنامه گمانهزنی به منظور تعیین عرصه و حریم محوطه حسن زوردار کرمانشاه به منظور حفظ آتشکده آن که یکی از ۷ آتشکده شناسایی شده در گیلان غرب است و توقف فعالیت های کشاورزی ، ساخت و سازهای غیر مجاز ، حفاران و … به گزارش تسنیم، پیمان منصوری - سرپرست هیأت باستان شناسی اظهار داشت: برنامه گمانهزنی به منظور تعیین عرصه و حریم محوطه حسن زوردار روستای خالوخالو گیلان غرب (کرمانشاه) با مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، آغاز و هماکنون درحال انجام است.

ابن بطوطة مول دبي ... للتسوّق والرفاهية متعة خاصة ليست كغيرها - ماي بيوت به گزارش خبرنگار مهر، عضو شورای اسلامی شهر یزد صبح امروز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیته اقلیتهای مذهبی ستاد دهه فجر استان یزد بیش از ۴۰ برنامه برای بزرگداشت دهه فجر پیشبینی کرده است. به گزارش ایکنا، فارس نوشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در عمر چهل ساله خود در حوزههای مختلف و در عرصههای داخلی و بینالمللی دستاوردهای فراوانی بدست آورده که این دستاوردها با وجود تحریمها، جنگ تحمیلی و دشمنیهای مستمر به دست آمده است. بدیهی است که ساحل خلیج فارس دلیل نخست سفر بسیاری از گردشگران به این شهر است، با این حال بندرعباس جاذبههای تاریخی دیگری نیز دارد. شخصی به نام حاجی حسین عطار نیز در زمان فتحعلی شاه قاجار بانی مرمت بخشهایی از مسجد و گسترش شبستان آن شد. این خانه باشکوه محل بازی های چوگان یا خرید و فروش افراد توسط شاه عباس بود. کاخ عظیم عالی قاپو در شهر اصفهان، ورودی باشکوهی بر تمام مداخل کاخ های دیگر شهر اصفهان بوده ودارای 5 طبقه میباشد که در میدان امام (نقش جهان) و روبروی مسجد شیخ لطف اله قرار دارد.این بنای چند منظوره برای شاه، دارای اهمیت خاصی بوده چرا که محلی در پایتخت (اصفهان) برای دیدارها،جلسات و بازدیدهای مهم خارجی و داخلی بوده و همچنین نقل است شاه عباس و در باریان هنگام برگزاری مسابقات اسب سواری و چوگان بازی در میدان نقش جهان، در این محل می نشسته اند و نظاره گر این برنامه بودند. حتی به دلیل وجود کتیبهای بخط نستعلیق در زمان شاه سلطان حسین آخرین پادشاه صفوی، تزئینات طبقه سوم اضافه یا مرمت شدهاست.

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، آتش آتشکده یزد، ۱۵۰۰ سال است که میسوزد و حتی یک لحظه هم خاموش نشده است. آتشکده یزد، گرچه قدمت آن به دوران پهلوی میرسد و ساخت آن به ۸۰ سال قبل باز میگردد، ولی آتشی که درون آن میسوزد بیش از ۱۵۰۰ سال است که روشن مانده است. قدمت خانه تاریخی دهدشتی به دوره قاجاریه می رسد و یکی از خانه ها و بناهای تاریخی اصفهان به شمار می رود و دارای دو بخش بیرونی و اندرونی است. اصلیترین بخش عمارت بهشت آیین به شمار میرود و مرز مشترک دو باغ اندرونی و بیرونی در دو طبقه ساخته شده است. ارگ نوشیجان ملایر به عنوان قدیمیترین نیایشگاه خشتی و قدیمیترین بناهای دنیا، قلعه نظامی به جا مانده از دوران مادهاست. رکنا: آتشکده یزد نیایشگاه زرتشتیان ساکن در این شهر است. به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور زنگ انقلاب در آتشکده زرتشتیان یزد به صدا درآمد. از شاخصترین قسمتهای مسجد جامع یزد، میتوان به منارهها اشاره کرد که بر روی سردر زیبای آن قرار گرفته است. در نیمه دوم قرن پنجم هجری قمری و در دوره یکی از امرای آل کاکویه یه نام علاء الدوله گرشاسب بن علی بن فرامرز بنای دومین مسجد با نام مسجد جامع قدیم ساخته شد.

در کف و ما بین ستون ها با تیر های چوبی، شناژبندی شده تا استحکام بنا در سطح خوبی باقی بماند، ایوان از 3 جهت باز است و اتاقی چوبی در آن به چشم می خورد که در گذشته در صورت نیاز اطراف ایوان را با پرده می پوشاندند.- در سال 1053 هجری، شاه عباس دوم به میرزا تقی الدین محمد، وزیر اعظم دستور ساخت تالار عالی قاپو در میدان نقش جهان را داد و در سال 1053 هجری ساخت این تالار شروع شد و در زمان کمی به پایان رسید. رستوران ایتالیایی دراگون، رستوران گلسرخ و تالار یزد برخی از مراکز صرف غذا در این شهر هستند. تالار آینه، تالار هجده ستون، دو اتاق بزرگ شمالی و جنوبی تالار آینه، ایوانهای طرفین سرسرای پادشاهی و حوض بزرگ مقابل تالار با کلیه تزئینات نقاشی، آیینهکاری، کاشیکاری دیوارها و سقفها اشاره کرد. این بنا مشتمل بر یک ایوان رفیع، گنبد خانه، دو شبستان تابستانه در طرفین آن دو گرم خانه در ضلع شرقی و غربی و یک صحن بزرگ مستطیل شکل و دو پایاب است. یکی از این آثار و اماکن که سالیانه سبب جذب گردشگران بسیاری میشود، آتشکده ورهرام است که طبق اسناد و روایات شعلهای ۱۵۰۰ ساله را در قلب خود جای داده و از آن نگهبانی میکند. یک سایت اماراتی در گزارشی از ساختمان آتشکده یزد به آتشی که زرتشتیان بیش از ۱۵۰۰ سال آن را در این مکان روشن نگه داشتهاند اشاره کرده است. «علی اصغر صمدیانی» در توضیح این مطلب افزود: در سال گذشته در محیط ساختمان اصلی، قسمتهایی از بنا و دیوارهای محیطی ساختمان موزه ورجاوند عملیات ایجاد سد شیمیایی اجرا شده بود.

این استان و همینطور مرکز آن، شهر یزد به لحاظ داشتن قدمت تاریخی بالا شاهد اتفاقات و رخدادهای تاریخی مهم بسیاری بوده است و به همین دلیل نیز حرفی برای گفتن دارد.یکی از مهمترین مسائل و حقایقی که در طول تاریخ در رابطه با یزد وجود داشته، رونق دین زرتشت در آن است، به همین دلیل نیز طبیعی است که یادگاریهای مهم بسیاری از این آیین در این شهر قابل رویت باشند، بنابراین در این مطلب تصمیم داریم که شما را به یکی از مهمترین جاذبههای گردشگری زرتشتی در شهر یزد ببریم و با آن بیشتر آشنا کنیم: آتشکده یزد! همان طور که در مقدمه مطلب اشاره کردیم، زمان تقریبی سفر به بندرعباس با ماشین شخصی حدود 15 ساعت است. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی نژاد صبح شنبه در مراسم بهره برداری از پروژه «مسیر گردشگری آب انبار رستم گیو تا آتشکده یزد» گفت: این پروژه در مساحتی حدود هزار و ۶۰۰ متر مربع اجرا شده است. به گزارش ایسنا- آتشکده ورهرام در زمینی به مساحت 6362 گز مربع(6881 مترمربع) که در سالهای ساخت این بنا در بیرون باروی شرقی شهر تاریخی قرار داشته، بنا نهاده شده است؛ هرچند که توسعه معاصر شهر، این بنای تاریخی را در هسته مرکزی یزد قرار داده است. در محدوده مرکزی شهر تاریخی یزد، از میدان شهید بهشتی(مجاهدین) که به سمت شرق شهر میرویم، در فاصلهای نه چندان زیاد، با گذر از برج ساعت فردوسی که امروزه آن را به نام بانی آن، مارکار مینامند، در ابتدای خیابان آیتالله کاشانی، به آتشکده زرتشتیان یزد میرسیم؛ فضایی که سالهاست با آرامشی وصفناپذیر آتش مقدس را در بر گرفته است.

آتشکده زرتشتیان در محدوده مرکزی شهر تاریخی یزد، از میدان شهید بهشتی (مجاهدین) که به سمت شرق شهر میرویم، در فاصلهای نه چندان زیاد، با گذر از برج ساعت فردوسی که امروزه آن را به نام بانی آن، مارکار مینامند، در ابتدای خیابان آیتالله کاشانی، به آتشکده زرتشتیان یزد میرسیم؛ فضایی که سالهاست با آرامشی وصفناپذیر آتش مقدس را در بر گرفته است. حتی اگر سفر از تهران به بندرعباس را از ابتدای صبح آغاز کنید، در پایان روز به یزد خواهید رسید. با توجه به فاصله قابل توجه تهران از بندرعباس، طی کردن این مسیر برای هر رانندهای خستهکننده و حتی کسالتبار خواهد بود. آتشکده تخت رستم یکی از آتشکدههای تاریخی و مهم منطقه شهریار واقع در استان تهران است که قدمت آن به دوران ساسانی باز می گردد. قدمت این شهر به بیش از ۷,۵۰۰ سال میرسد که تپه سیلک شاهد این ادعا است. این فرهنگ، یکی از ظرفیتهای بزرگ سرزمینمان است که باید بیش از پیش بر آن ارزش نهیم، آن را بشناسیم و به سرمایهای برای آینده تبدیل کنیم. در دوران امپراتوری ساسانی، سه آتش مقدس وجود داشته است که در بین آن ها، آتش ورهرام را بیش از همه مهم میدانستند. بازار خان یزد از بازاهای تاریخی یزد و مشهورترین جاهای دیدنی یزد می باشد که با پلان و معماری متحیر کننده همچنان رونق اقتصادی خاصی دارد، بازار خان از بزرگترین بازارهای یزد است که به دوران ناصرالدین شاه قاجار تعلق دارد و محمد تقیخان بافقی آن را ساخته است. طبق آمار به دست آمده پس از انجام تزئینت نقاشی در زمان شاه عباس دوم زلزله ی بزرگی رخ داد که باعث شد شکاف و ترک های بسیار به وجود آید. به گزارش همشهری آنلاین، هربخش این آتشکده در خیابان میرزا کوچک خان جاذبه و زیبایی خاص خودش را دارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، آتشکده سیاهگل به دوره ساسانیان باز می گردد و در شهرستان ایوان، منطقه سیاهگل واقع شده است. هنوز بعضی از درها و مشبک ها گروه چینی از چوب چنار با شیشه های رنگی بسیار زیبای قدیمی آن موجود است. مسجد امام با وجود آنکه بنایی عظیم است که دارای ارتفاع زیادی می باشد اما ساخت آن با رعایت تمامی تکنیک ها و اصول معماری و مسجد سازی به بهترین شکل ممکن انجام شده است و بنایی را به وجود آورده که در نوع خود بی نظیر است. به صورت توده ای پیوسته و مستطیل شکل در کرت های اطراف و نواری ممتد در اطراف راه های اصلی، نشان از اهمیت دید کنترل شده از بیرون به سمت بنا در این نوع مناظر دارد. دو سری راهپله مارپیچ در دو سمت طبقه اول قرار دارد که راههاى ارتباطى ساختمان محسوب میشوند. در ساختمان آبشار، از انواع سنگ های رودخانه ای استفاده شده تا آبشار کاملا طبیعی جلوه کند. نگارهی فَرَوَهَر و سرستونهای سنگی، زیبایی ویژهای به ساختمان بخشیدهاند. آتشگاه بنایی متلعق به دوران ساسانی است. در دوران صفوی در سال 1659 کلیسای سرکیس ساخته شده است. او در سفری که به اروپا داشت با صنعت چاپ آشنا شد و کوشش بسیاری کرد تا در گوشهای از کلیسای وانک، یک چاپخانه احداث نماید.

رکنا: آتشکده سیاهگل به دوره ساسانیان باز می گردد و در شهرستان ایوان، منطقه سیاهگل واقع شده است. بیشترین آثار تاریخی به دوره صفویه باز می گردد. در قرن پنجم هجری معماری مسجد جامع اصفهان تغییر نمود و مسجد شبستانی قبلی به مسجدی چهار ایوانی تبدیل گردید. مسجد جامع یزد در بند سازههای ناهمگون! سپنتا نیکنام بیان کرد: امروز در آغاز دهه فجر، همچون سالهای گذشته، جمعی از زرتشتیان یزد با حضور در آتشکده، سالگرد پیروزی انقلاب را گرامی داشتند. برخی از روایتهای تاریخی، آغاز نوروز را به بابلیان نسبت میدهد. سبکی از نقاشیهای اروپایی را در این مکان به نمایش گذاشتهاست. شما به میدان نقش جهان چه امتیازی میدهید؟ همچنین میتوانید از این میدان سوار اتوبوسهای خط خیابان چهارباغ شده و در ایستگاههای مختلف پیاده شوید و از دیدنیهای این مسیر لذت ببرید. اما در بین کل خیابان چهارباغ، خیابان چهارباغ عباسی لطف دیگری دارد، این خیابان یکی از زیباترین خیابانهای اصفهان است و جزو آن دسته از دیدنی های اصفهان به شمار میرود که کمتر کسی در سفر به اصفهان از دیدن آن چشمپوشی میکند. معبد آدریان در سال ۱۲۹۳ توسط «ارباب کیخسرو شاهرخ» رییس انجمن وقت زرتشتیان تهران بنا شد و ساخت آن حدود۳سال طول کشید. میگویند هر شهری عطر خاص خودش را دارد؛ رایحه اصیل اصفهان را هم میتوان در میدان نقش جهان نفس کشید.

در کوچههای باریک و پر پیچوخم، زیر تلالؤ طلایی رنگ آفتاب، در میان دیوارهای کاهگلی و فضایی مملو از عطر خاک نم خورده، آزاد و رها به سوی مقصدی ناپیدا گام برمیدارید. از معماری بی نظیر آن همین بس که برای تامین محلی امن و با آرامش، دیوارهای آن دوجداره ساخته شده است. خوشبختانه در شهر یزد هر سه سیستم حملونقل برونشهری اتوبوس، قطار و پرواز برقرار بوده و شما میتوانید بسته به میل خود برای سفر به یزد یا بازگشت از آن به مقصد شهر خود، از هر یک این سیستمهای حملونقل استفاده کنید. هر کدام از ستونهای ایوان اصلی یک تنه درخت کاج یا چنار است. شهر یزد به عنوان قطب اصلی دین زرتشت، دارای آتشکده های بسیاری است که علاوه بر پیروان دین زرتشت، برای مسلمانان نیز مورد احترام می باشد. در طی زمان و تغییرات دین زرتشت، تغییراتی هم در نحوه ساخت دخمه ها پدیدار شد. این بنا در دوان سلطنت شاه عباس شاهد تغییراتی بود و طبقاتی به آن افزوده شد. ولی قلی شاملو در کتاب قصص الخاقانی مینویسد که شاه عباس در سال ۱۰۱۴ بازار دور میدان نقش جهان اصفهان، کاروانسرای بزرگ آنجا، بنای قصیریه، و حمام شاهی را وقف سادات مدینه و به خصوص برای هزینه ازدواج دختران و پسران سید این شهر کردهاست. هنوز چند قدمی از هتل جهان دور نشدهایم که سمیعی میگوید: از هتل جهان تا این پیتزافروشی محدوده سینما همایون است که سالها قبل آتش گرفت.

در واقع انسان ها قبل از اینکه خبر از وجود چنین نعمتی داشته باشند دربیابانهای سرد و یخی شب را با فلاکت به صبح میرساندند. تا قبل از دوران پهلوی از این میدان و حسینیه به عنوان گورستان هم استفاده میشد اما در زمان پهلوی جلوی این کار گرفته شد. یکی از قدیمیترین و اولین ساعتهای شهری در این میدان قرار دارد. یکی از لنگههای در که باز میشود، ساختمانی با نمای سنگ سفید و کنگرهای در بالای دیوار و شش ستون که در جلوی در ورودی آن زیر طاقی قرار گرفتهاند. در زمان های گذشته پایتخت ایران قزوین بوده است تا اینکه از آن جا به اصفهان تغییر مکان داده اند. خمین - ایرنا - شهرستان محلات با 2079 کیلومترمربع مساحت در جنوب شرقی استان مرکزی و در فاصله 262 کیلومتری از پایتخت با آب و هوایی دل انگیز در بهار، باغات گل و چشمههای آبگرم در تعطیلات نوروز پذیرای مسافران بسیاری است. سیروس ادیب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتشکده در جبهه شمال غربی شهر گیلانغرب و در فاصله 800 متری از شهر و در داخل حریم زمین های کشاورزی در روستای بینه گرد (خالو خالو) واقع شده است. سبک معماری آتشکده که در وسط حیاط واقع شده از معماری آتشکدههای پارسیان هند تأثیر گرفته است که حدود ۲۱ متر از سطح زمین بلندتر است و برای رسیدن به ورودی آن باید از ۸ پله بالا رفت. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ بنای آتشکده بر فراز تپه بزرگی قرار گرفته که از سطح زمین حدود 18 متر ارتفاع داره و به گفته کارشناسان میراث فرهنگی قبلا 20 متر هم خاک روی آن را پوشانده بود یعنی در واقع 20 متر خاکبرداری شده تا به آثار باقی مانده دست یافتند. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، آتشکده سیاهگل به دوره ساسانیان باز می گردد و در شهرستان ایوان، منطقه سیاهگل واقع شده است.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، با میزبون همراه باشید تا از اسرار نهان این کویر درخشان طلایی رنگ آگاه شوید و بتوانید با اجاره سوئیت در یزد در این شهر باستانی اقامت راحتی داشته باشید. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، آتشکده ورهرام یزد (آتشکده زرتشتیان یزد) با معماری زیبای برگرفته از هنر معماری هخامنشیان در میانه حیاطی بزرگ، سرسبز و بر بلندی قرار گرفته و بر پیشانی عمارت نقش «فروهر» جلوهگر است. به گزارش فرارو، زرتشتیان با حفظ مناسک و مفاهیم آیینی، بخشی جداییناپذیز از فرهنگ و تمدن ایران به شمار میروند. قدمت بنای این مسجد، مربوط به زمان ساسانیان است. یکی از مهمترین جاذبههای این آتشکده قدمت 1500 ساله نگهداری از آتش آن است ولی ماجرای این آتش چیست؟ ماجرای آتش ۱۵۰۰ ساله آتشکده یزد چیست؟ در این آتشکده ۱۵۰۰ سال است که آتش روشن است. آتشی که 1500 سال روشن مانده است! ویژگیهای متنوع طبیعت استان برای گردشگران داخلی و خارجی جالب و جذاب است بطوری که طبیعت چند گونه و کاملا متفاوت، یکی از پرجاذبهترین دیدنیهای این استان به شمار میرود. این آبنما به گونه ای طراحی شده است که آب از ارتفاع چهار متری به داخل برکه سرازیر می شود. علاقه مندانی که دوست دارند از این مسجد بازدید کنند تمام روزهای هفته به غیر از روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح تا 11 و از ساعت 13 تا ساعت 16.30 می توانند به این مسجد رفته و از این بنای بسیار زیبا و منحصر به فرد بازدید کنند. غیر از فیلمهایی که توسط مردم با گوشیهای همراهشان گرفته شده است، تقریبا تمام خبرگزاریهای ایران از این پدیده ویژه فیلم و خبر تهیه کردهاند که قابل دسترسی است.

ارتفاع دیوار ها از سطح تپه شش متر است و دسترسی به دخمه غیر از راه وروی مشکل بوده است. این برج که در خارج از شهر یزد قرار گرفته است، بر روی کوهی که با نام دخمه شناخته می شود واقع شده است و آدرس دقیقش در نزدیکی های منطقه صفائیه و در جنوب شرقی یزد و 15 کیلومتری آن قرار می باشد و به عبارتی دو عمارت سنگی دایره ای شکل است که فضای میانی آن تهی می باشد که نام یکی از این عمارت های سنگی گلستان و دیگری مانکجی هاتریا که یک زرتشتی هندی الاصل بود معروف می باشد. دخمه یا دژخانه و یا داغگاه مکانهایی بوده که تا پیش از ظهور زرتشت بسیار رواج داشته و مکانی بوده برای از بین بردن اجساد مردگان که با آمدن آیین زرتشت این امر مطرود گشته. اهمیت آتشکده به قدمت آتش درون آن است که گفته شده از حدود ۱۵۲۰ سال پیش تاکنون فروزان مانده و حفاظت گردیده است. روستای تاریخی فهرج که برخی قدمت آن را حدود ۵۰۰۰ سال ذکر میکنند، از توابع بخش مرکزی شهرستان یزد در ۲۲ کیلومتری جاده یزد به سمت بافق قرار گرفته است. شهرستان یزد تقریباً نیمی از کل جمعیت این استان را در خود جای داده که حدود ۹۲ درصد آنها در نقاط شهری و مابقی در نقاط روستایی سکونت دارند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد اجاره ماشین برای سفر بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ارسال نظر
کد امنیتی رفرش

بلوک وسط
بلوک چپ
ورود به سایت
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آمارگیر
  آمار مطالب
  کل مطالب : 270
  کل نظرات : 0
  آمار کاربران
  افراد آنلاين : 2
  تعداد اعضا : 0
  آمار بازديد
  بازديد امروز : 13
  بازديد ديروز : 287
  بازديد کننده امروز : 2
  بازديد کننده ديروز : 65
  گوگل امروز : 0
  گوگل ديروز: 3
  بازديد هفته : 1,628
  بازديد ماه : 6,655
  بازديد سال : 18,645
  بازديد کلي : 190,068
  اطلاعات شما
  آي پي : 44.220.62.183
  مرورگر :
  سيستم عامل :
بلوک چپ
فیکس
مطالب جدید
 • آیا روبیک امن است؟ چگونه امنیت روبیک را افزایش دهیم؟
 • یو پی اس چیست و چند نوع است؟
 • کلاس خصوصی سخنرانی
 • عوارض ناشی از خطای اپراتور لیزر
 • مزایا پهپاد سمپاشی
 • جاهای دیدنی تبریز
 • آهنگ جدید شاهین بنان به نام «یکی اومدو همه کسم شد»
 • هایفوتراپی صورت چیست و چه تاثیری دارد؟
 • چند برنامه هندزفری خوب چیست؟
 • 17 راه برای جذب مشتری به سالن های زیبایی
مطالب پربازدید
 • آیا ما می توانیم به راحتی بهترین کرم ضدآفتاب را تشخیص دهیم؟
 • استخدام ادمین مدیریت پیج اینستاگرام
 • کیوورد گپ (keyword gap) چیه؟ (روش های پیدا کردن کیوورد گپ)
 • 10 بزرگ‌ترین افزایش فالوور اینستاگرام رایگان اشتباهاتی که به راحتی می‌توانید از آنها اجتناب کنید.
 • مهمترین دوره های استادبانک کدامند؟
 • بهترین مدرسین فیزیک (لیست 22 استاد و معلم خصوصی برتر فیزیک)
 • قیمت خرید ست سرویس خواب دخترانه در تانیل چوب چقدره؟
 • امکانات فروشگاه آنلاین بازار باز چیست؟
 • معرفی زبان‌های برنامه‌نویسی لینوکس
 • دربند تهران 6 ماه دیگر خواهد بود؟
مطالب تصادفی
 • پرینتر لیزری چیست؟
 • بهترین دوره پاکسازی پوست
 • در اپراتور لیزر چیست؟
 • ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای اروپایی را بشناسید
 • کوپلر پیچی میلگرد
 • گیتار چیست و چه کاربردی دارد؟
 • نکات مهم ثبت برند و علائم تجاری شرکت خود که حتما باید بدانید
 • بالا بردن ممبر کانال در روبیکا
 • درب ضد حریق چیست؟ (همه چیز درباره درب ضد حریق)
 • کرم پودر چیست و چه کاربردهایی دارد؟