در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلی تالار گفتمان آرشیو عضویت ورود نقشه سایت خوراک تماس با ما طراح قالب مترجم قالب
بلوک راست
آرشیو
لینک های دوستان
بلوک راست
فیکس
بلوک وسط

مزایا پهپاد سمپاشی

23 بازدید چهارشنبه 18 بهمن 1402
لایک: نتیجــــه : 0 امتیــــاز توســـط 0 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 0

با توجه به افزایش مداوم جمعیت، تولید مواد غذایی بیشتر به یک موضوع حیاتی تبدیل شده است. از سوی دیگر، انواع آفات و بیماری های گیاهی اگر به درستی و به موقع از بین نرود، تولید محصولات کشاورزی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با کمک متخصصان کشاورزی و استفاده از فناوری های روز می توان راه حل های جدیدی برای این مشکلات ارائه داد. این در حالی است که در سال های اخیر پهپادها به دلیل مزایایی که دارند به افزایش بهره وری صنعت کشاورزی کمک کرده اند. مزایای سمپاشی پهپاد کشاورزی عبارتند از:

1) سرعت سمپاشی برگها را افزایش دهید.

یکی از پارامترهای مهم در فرآیند سمپاشی سرعت پاشش است. یکی از مزیت های اصلی سمپاشی پهباد اوجیران سرعت چشمگیر آن است، به طوری که می توانیم با پهپاد 6 تا 7 هکتار در ساعت سمپاشی کنیم. با روش های سنتی در هر ساعت می توان حداکثر یک تا دو هکتار را سمپاشی کرد. سرعت بالای پهپاد باعث می شود که هر هکتار زمین کشاورزی در 8 تا 12 دقیقه سمپاشی شود. این سرعت بالا امکان سمپاشی بین 25 تا 50 هکتار در روز (بسته به اندازه یک بازو و شکل مزرعه) را ممکن می سازد.

آفات اغلب فصل سمپاشی دارند و در صورت عدم انجام آن در این زمان می توانند آسیب جدی به محصولات وارد کنند. این موضوع به ویژه زمانی مهم است که بیماری ها و آفات خاصی رخ می دهند که سرعت واکنش برای جلوگیری از گسترش بیشتر مهم است. از طرفی با توجه به این سرعت بالا، امکان انجام چند مرحله محلول پاشی به کاربر داده می شود.

2) حفاظت از سلامت کاربر

به طور معمول، در روش های سنتی سمپاشی، سمپاش باید به سطح زمین نفوذ کند. بنابراین در تمام مدت سمپاشی در معرض سم باقی می ماند. از آنجایی که سموم کشاورزی از مواد شیمیایی تولید می شوند، اغلب برای بدن انسان مضر هستند. به طور تجربی مشاهده شده است که فرد سمپاشی شده پس از سمپاشی به مدت یک هفته علائمی مانند خارش، قرمزی چشم و اسهال دارد. در سمپاشی پهپاد از آنجایی که سمپاشی بدون حضور هیچ فردی در میدان انجام می شود و حتی خلبان نیز در کنار میدان حضور دارد، اینگونه تلفات کاهش می یابد. این ویژگی یکی از مهمترین مزایای سمپاشی پهپاد کشاورزی است.

3) کاهش مصرف آب (10 لیتر در هکتار)

روش های مرسوم به 200 تا 500 لیتر آب در هکتار نیاز دارند. این حجم علاوه بر مشکل تامین این حجم از آب، سموم و عناصر کمیاب مورد نظر را به خوبی با هم مخلوط نمی کند و به طور یکنواخت در سراسر مخزن پخش می کند. در پهپادها به دلیل محلول پاشی هوشمند و همچنین اختلاط سموم یا عناصر کمیاب در مقدار کمی آب، علاوه بر کاهش مصرف آب، سموم یا عناصر کمیاب نیز به میزان دلخواه کاملاً مخلوط می شوند.

از آنجایی که این مخلوط در مقادیر زیاد به خوبی ساخته نمی شود، اکثر کشاورزان از مقادیر زیادی سم برای افزودن به آب استفاده می کنند که منجر به استفاده بیش از حد از سم و مشکلاتی که برای گیاه ایجاد می کند، می شود. کاهش استفاده از سموم یکی از مزایای استفاده از پهپاد برای سمپاشی است که در قسمت بعدی به آن پرداخته می شود.

4) کاهش هزینه سم

یکی دیگر از مزایای سمپاشی پهپادهای کشاورزی کاهش مصرف سموم است. در کشاورزی بیشتر سموم دفع آفات به لیتر در هکتار تجویز می شود اما برخی از سموم به صورت دوز نیز استفاده می شود. در این موارد مصرف سم در هکتار به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

نکته دیگر اینکه در مواردی که میزان سم به صورت لیتر در هکتار است معمولاً در روش های مرسوم استفاده کنندگان از سم بیشتری با ضریب اطمینان استفاده می کنند تا از میزان سم روی گیاه اطمینان حاصل کنند. به عنوان مثال، اگر سم یک لیتر در هکتار باشد، کاربران معمولاً برای یک هکتار از 2 تا 3 لیتر در مخزن تراکتور استفاده می کنند. در صورتی که روش جدید با استفاده از پهپادها، تمام سم را که دقیقاً همان مقدار تعیین شده است، روی برگ های گیاهان اسپری می کند، بدون اینکه روی زمین پخش شود.

5) پوشش کامل طبقه اول

سمپاشی به صورت هوشمند توسط پهپاد انجام می شود. ابتدا یک نقشه ایجاد می شود و پهپاد محلول را با استفاده از نقشه اسپری می کند. از آنجایی که کل عملیات توسط سیستم GPS انجام می شود، زمانی که مخزن محلول خالی می شود یا به هر دلیلی عملیات متوقف می شود، پهپاد نقطه توقف را ذخیره می کند و در پرواز بعدی برای ادامه عملیات به همان نقطه باز می گردد. این امر پوشش کامل کل منطقه را تضمین می کند.

6) برابری در اشتغال

فاصله یکسان نازل ها از یکدیگر و همچنین پاشش خودکار محلول با پهپاد باعث شد تا فرآیند سمپاشی به همین صورت انجام شود. حفظ ارتفاع پهپاد با استفاده از حسگر ارتفاع نیز به این امر کمک می کند.

7) قابلیت سمپاشی برگ در محل کثیفی

پس از بارندگی یا سیل به دلیل گل و لای امکان ورود به مزارع وجود ندارد. تنها وسیله ای که می تواند محلول پاشی را بدون ورود به زمین انجام دهد پهپاد است. این مهم است زیرا پس از باران رطوبت زیادی وجود دارد که رشد آفات و بیماری ها را تشویق می کند. این منجر به نرخ پاسخ بحرانی می شود.

8) امکان عملیات برگ پاشی در شب

نقشه برداری و پرواز هوشمند به پهپادها اجازه می دهد حتی در غیاب نور یا در تاریکی شب به سمپاشی ادامه دهند. این ویژگی در فصول گرم سال به کشاورزان کمک می کند. در فیلم زیر عملیات سم پاشی در شب را مشاهده می کنید.

9) غوطه ور شدن کامل گیاه در محلول

یکی از مزایای سمپاشی پهپاد این است که به دلیل پرواز عمودی پرنده و جریان هوایی که در نزدیکی زمین ایجاد می شود، محلول به تمام سطوح گیاه از جمله زیر سطح برگ ها می رسد. این کار راندمان سمپاشی را بهبود می بخشد.

10) عدم له شدن گیاهان و خاک

یکی از مزایای استفاده از پهپاد سمپاش این است که از خرد شدن گیاهان و فشرده شدن خاک جلوگیری می کند. با روش های سنتی حرکت ماشین آلات کشاورزی خاک را فشرده و گیاهان را پژمرده می کند. له شدن گیاه هنگام تشکیل ساقه یا افتادن محصول زیر چرخ های تراکتور باعث آسیب زیادی به مزرعه می شود. فشردگی خاک همچنین لایه سختی در زیر خاک ایجاد می کند که از نفوذ آب به خاک جلوگیری می کند. به طور کلی در زمین های کشاورزی تنها به دلیل فشردگی خاک، کارشناسان شخم زدن خاک را برای اصلاح تراکم توصیه می کنند.

در ویدیوی بالا تخریب گیاهان ناشی از عبور تراکتور از مزرعه را مشاهده می کنید. در نتیجه آسیاب تا 20 درصد محصول نهایی آبکی می شود. در روش سمپاشی بدون سرنشین، چون پرنده با زمین یا گیاهان تماسی ندارد، گیاهان از بین نمی روند.

11) بیماری ها نباید در اثر ورود انسان به مزارع کشاورزی منتقل شود

در بسیاری از موارد به دلیل اینکه کشاورز زمانی وارد زمین می شود که زمین آلوده به بیماری یا آفات باشد، آفات و بیماری ها نیز به نقاط دیگر زمین منتقل می شوند. سمپاشی پهپاد باعث از بین رفتن این روش و شیوع بیماری ها در زمین شده است و کشاورز و سمپاش نیازی به ورود به زمین کشاورزی ندارند و ربات سمپاش کارهای سمپاشی و کنترل آفات را به صورت کاملا اتوماتیک و بدون ورود به زمین انجام می دهد. .

ارسال نظر
کد امنیتی رفرش

بلوک وسط
بلوک چپ
ورود به سایت
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آمارگیر
  آمار مطالب
  کل مطالب : 270
  کل نظرات : 0
  آمار کاربران
  افراد آنلاين : 2
  تعداد اعضا : 0
  آمار بازديد
  بازديد امروز : 222
  بازديد ديروز : 317
  بازديد کننده امروز : 57
  بازديد کننده ديروز : 56
  گوگل امروز : 3
  گوگل ديروز: 4
  بازديد هفته : 1,550
  بازديد ماه : 6,577
  بازديد سال : 18,567
  بازديد کلي : 189,990
  اطلاعات شما
  آي پي : 44.220.62.183
  مرورگر :
  سيستم عامل :
بلوک چپ
فیکس
مطالب جدید
 • آیا روبیک امن است؟ چگونه امنیت روبیک را افزایش دهیم؟
 • یو پی اس چیست و چند نوع است؟
 • کلاس خصوصی سخنرانی
 • عوارض ناشی از خطای اپراتور لیزر
 • مزایا پهپاد سمپاشی
 • جاهای دیدنی تبریز
 • آهنگ جدید شاهین بنان به نام «یکی اومدو همه کسم شد»
 • هایفوتراپی صورت چیست و چه تاثیری دارد؟
 • چند برنامه هندزفری خوب چیست؟
 • 17 راه برای جذب مشتری به سالن های زیبایی
مطالب پربازدید
 • آیا ما می توانیم به راحتی بهترین کرم ضدآفتاب را تشخیص دهیم؟
 • استخدام ادمین مدیریت پیج اینستاگرام
 • کیوورد گپ (keyword gap) چیه؟ (روش های پیدا کردن کیوورد گپ)
 • 10 بزرگ‌ترین افزایش فالوور اینستاگرام رایگان اشتباهاتی که به راحتی می‌توانید از آنها اجتناب کنید.
 • مهمترین دوره های استادبانک کدامند؟
 • بهترین مدرسین فیزیک (لیست 22 استاد و معلم خصوصی برتر فیزیک)
 • قیمت خرید ست سرویس خواب دخترانه در تانیل چوب چقدره؟
 • امکانات فروشگاه آنلاین بازار باز چیست؟
 • دربند تهران 6 ماه دیگر خواهد بود؟
 • معرفی زبان‌های برنامه‌نویسی لینوکس
مطالب تصادفی
 • مهمترین دوره های استادبانک کدامند؟
 • هر آنچه که باید در مورد جراحی پلاستیک صورت بدانید
 • چطور یک سرور hp راه اندازی کنم؟
 • آهنگ جدید ماهور افشار به نام «یار شیرین»
 • انواع پارتیشن مناسب محیط اداری
 • برای تولید فولاد از یک سری ترکیبات شیمیایی به خصوص استفاده می شود
 • فرش به چه معناست؟
 • اورجت چیست؟ علائم و عوارض اورجت چیست؟ بررسی راه های درمان و پیشگیری از اورجت
 • 6 توصیه‌هایی درباره دهکده جهانی دبی
 • چگونه لکه شیر را از روی فرش پاک کنیم؟