در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلی تالار گفتمان آرشیو عضویت ورود نقشه سایت خوراک تماس با ما طراح قالب مترجم قالب
بلوک راست
آرشیو
لینک های دوستان
بلوک راست
فیکس
بلوک وسط

ارز دیجیتال بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟ همه چیز درباره بیت کوین

577 بازدید چهارشنبه 18 مرداد 1402
لایک: نتیجــــه : 0 امتیــــاز توســـط 0 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 0


ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟ چرا بیت کوین در بازار ارز دیجیتال ارزش بیشتری دارد؟ در پاسخ به این سوال به زبان ساده تر می توان گفت:

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که از طریق شبکه ای به همین نام بدون نیاز به بانک یا موسسه مرکزی قابل انتقال است.

این روزها بسیاری از مردم دنیا کلمه ارز دیجیتال بیت کوین را می شناسند، اما تعداد کمی از آنها اطلاعات کاملی در مورد این ارز دیجیتال دارند. اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً به نوعی این نام را شنیده اید و اکنون به دنبال این هستید که بدانید ارز دیجیتال بیت کوین چیست و چگونه کار می کند.

به زبان ساده، بیت کوین یک ارز دیجیتال یا ارز دیجیتال است که توسط هیچ دولت یا سازمان واسطه ای کنترل نمی شود و کاملاً غیرمتمرکز است. برخلاف پول کاغذی (یا فیات) که توسط دولت ها ایجاد و کنترل می شود، این ارز دیجیتال توسط هیچ نهاد دولتی ایجاد نمی شود و مواردی مانند عرضه و ماهیت آن تحت کنترل بانک های مرکزی نیست.

معرفی بیت کوین به دنیا قابلیت های متعددی را به همراه داشت که مهمترین آنها استفاده از این ارز دیجیتال به عنوان ذخیره ارزش و همچنین وسیله ای برای خرید و فروش کالاهای مختلف است. قبل از توضیح بیشتر در مورد ویژگی های مهم و اساسی این ارز دیجیتال، باید بدانیم بیت کوین چیست؟ چگونه این ارز دیجیتال به بهترین ارز دیجیتال در بازار تبدیل شد؟

اگر سوالاتی مانند نحوه کار، خرید و فروش، روش های استخراج و کسب درآمد از آن ذهن شما را به خود مشغول کرده است، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. زیرا قصد داریم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم و پیشنهادات بسیار دیگری را به شما ارائه دهیم.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین نوعی پول دیجیتال است، اما بر خلاف پول های فیات معمولی (ارز فیات) مانند ریال، دلار، یورو و ریال که هر روز از آن استفاده می کنیم و توسط بانک مرکزی کنترل می شود، تحت کنترل هیچ بانکی نیست. این ارز دیجیتال و تمام تراکنش‌های مربوط به آن توسط هزاران رایانه در سراسر جهان کنترل می‌شود و شبکه آن توسط کاربرانش تامین می‌شود. این کاربران توسط شخص یا نهاد خاصی انتخاب نمی شوند و تصمیم به فعالیت در شبکه بیت کوین کاملاً داوطلبانه و اختیاری است.

اگر بخواهیم تعریفی فنی از بهترین مفهوم ارز دیجیتال ارائه کنیم، باید بگوییم که بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا (P2P) است که به صورت غیرمتمرکز مدیریت می شود و تمامی تراکنش های مربوط به آن ذخیره می شود. در زنجیره ای از دفتر کل به نام بلاک چین. خواهد بود

مهمترین و برجسته ترین ویژگی های این ارز دیجیتال عبارتند از:

نمیشه سانسور کرد

غیر ممکن است که در هر تراکنش بیش از یک بار آن را خرج کنید (دوبار خرج کنید).

این تجارت را می توان در هر زمان و هر مکان انجام داد.

آیا او پشتوانه بیت کوین دارد؟

پس از معرفی پادشاه ارزهای دیجیتال، اکنون به پشتیبانی بیت کوین خواهیم پرداخت. یکی از نکات مهم در مورد پول فیات (همان ریال، دلار، یورو و ...) حمایتی است که این دارایی ها دارند. این حمایت توسط دولت هر کشور تعیین می شود و می تواند مواردی مانند طلا، نفت، گاز یا اوراق مالی دولتی باشد.

در واقع می توان گفت که پشتوانه پول رایج هر کشور، قدرت اقتصادی آن کشور است. همانطور که گفته شد، بیت کوین توسط دولت ایجاد یا کنترل نمی شود. پس اساس آن چیست؟ چگونه تایید می شود؟ همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، بیت کوین شکلی از ارز دیجیتال است که وجود فیزیکی ندارد و تمام ماهیت آن از کدهای کامپیوتری تشکیل شده است. بنابراین، آنچه به اولین ارز دیجیتال جهان اعتبار می بخشد، پذیرش فناوری آن توسط مردم، شناخت آن و استفاده از آن برای اهداف مختلف است.

فرض کنید همه در دنیا پالس ها را به عنوان ارز می پذیرند و پالس ها را با خرید عوض می کنند. بر این اساس، پالس های اخبار ارز دیچیتال بیت ارز معتبر می شوند در حالی که دولت ها پالس ها را توزیع و کنترل نمی کنند و پالس ها هیچ حمایتی دریافت نمی کنند. خود عدس ممکن است ارزش چندانی نداشته باشد. اما به دلایلی مردم آن را به عنوان ارز می پذیرند، در معاملات خود از آن استفاده می کنند و حتی برخی ممکن است حبوبات را به عنوان سرمایه گذاری برای آینده نگه دارند، به این امید که حبوبات محبوب تر و ارزشمندتر شوند.

البته مسلم است که داستان بیت کوین و گندم سیاه بسیار متفاوت است و دلایلی که باعث شده مردم این ارز دیجیتال را قبول کنند دلایل بسیار قوی تر و مهم تری است.

مخترع بیت کوین کیست؟

در سال 2008، شخص یا گروهی از افراد با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو مقاله ای تحت عنوان White Paper منتشر کردند و اولین ایده برای بیت کوین را ارائه کردند. 14 سال بعد، این گروه ناشناس باقی می ماند و هیچ کس دقیقا نمی داند چه کسی این دارایی دیجیتال محبوب را ایجاد کرده است.

از ابتدای سال 2013، زمانی که این ارز دیجیتال برتر بین مردم محبوبیت بیشتری پیدا کرد، کشف هویت ساتوشی ناکاموتو نیز به یک موضوع داغ در جامعه تبدیل شده است. مقالات و گمانه‌زنی‌های زیادی در طول سال‌ها پدیدار شده‌اند که پل لروکس، نیک سابو، کریگ رایت و دیگران همگی به عنوان نامزدهای بالقوه برای ساتوشی واقعی ذکر شده‌اند. اما حتی پس از گذشت این همه سال، این احتمالات هنوز فرضی هستند و هیچ کس واقعاً نمی داند که ساتوشی ناکاموتو واقعاً کیست.

جالب است که در سال 2019 کریگ رایت، بنیانگذار بیت کوین SV، یکی از فورک های بیت کوین، گفت که ساتوشی ناکاموتو واقعی است و موضوع به دادگاه های آمریکا کشیده شده است. بعد از یک سال بحث متوجه شد که حرف او دروغی بیش نبود. از این پس، جامعه بیت کوین ادعای شخصی مبنی بر واقعی بودن ساتوشی را در صورتی می پذیرد که آن شخص کلید خصوصی کیف پول های بیت کوین 1 میلیون ساتوشی را از سال 2009 در اختیار داشته باشد و بتواند به آدرس هایی دسترسی داشته باشد که سال ها تراکنش انجام نشده است. روند

ساتوشی ناکاموتو اظهار داشت که دلیل اصلی پشت طرح بیت کوین، ضعف روش سنتی تامین مالی است.

شما از پول خود برای کارهای مختلفی مانند خرید، پس انداز، مبادله و جابجایی استفاده می کنید. برای انجام همه اینها، به یک واسطه یا شخص ثالث قابل اعتماد نیاز دارید. قبل از معرفی ارزهای دیجیتال، سازمان‌های واسطه در سراسر جهان مانند بانک‌ها و موسسات مالی، تمامی تراکنش‌های مالی مربوط به اموال شما را انجام می‌دادند و برای انجام این تراکنش‌ها و عملیات مالی از شما کارمزد دریافت می‌کردند.

امروزه با اتفاقاتی مانند ورشکستگی بانک ها، تعطیلی مؤسسات مالی و مراحل اداری پیچیده و زمان بر، اعتماد به این سازمان دشوار شده است، علاوه بر این، رویدادهای سیاسی و اقتصادی نیز می تواند بر ارزش پول شما تأثیر بگذارد (این واقعیت است که در حال حاضر به دلیل تحریم ها و مسائل متفرقه بر سر ریال آمده است.

آیا بیت کوین توسط دولت تنظیم می شود و آیا قانونی است؟

اکنون که فهمیدید بیت کوین چیست، از چه چیزی پشتیبانی می کند و چه کسی آن را ایجاد کرده است، ممکن است سؤالاتی در مورد اینکه آیا این ارز دیجیتال و فعالیت های مرتبط با آن قانونی هستند یا خیر؟ دولت چقدر می تواند بر این ارز دیجیتال محبوب کنترل داشته باشد؟

جالب است بدانید که مقررات بیت کوین و به طور کلی مقررات ارزهای دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال یکی از بحث برانگیزترین مسائل پیش روی این بخش است. قانونگذاران کشورهای مختلف در این زمینه رویکردهای متفاوتی دارند و هر کشور قوانین خاص خود را برای فعالیت های مرتبط با این حوزه تدوین می کند. برخی از دولت ها مانند ایران در حال حاضر تمایلی به تصویب قوانین در این زمینه ندارند و هنوز قانون خاصی برای خرید و فروش این دارایی های دیجیتال در نظر نگرفته اند.

خرید و فروش بیت کوین در برخی کشورها از جمله ایران همچنان از قوانین خاصی پیروی نمی کند و قوانین نامشخص در مورد بیت کوین به معنای غیرقانونی بودن این ارز دیجیتال نیست.

به طور کلی باید بدانید که دولت نمی تواند بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را کنترل کند و برخلاف سایر بازارهای مالی مانند بورس که مستقیماً تحت تأثیر تصمیمات دولت هستند، بازار ارزهای دیجیتال کمی مستقل تر عمل می کند. برخی از کشورها به طور رسمی و صریح خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را قانونی و برخی دیگر مبادله ارزهای دیجیتال را غیرقانونی اعلام کرده اند.

آیا امکان ردیابی تراکنش های بیت کوین وجود دارد؟

به طور خلاصه، با توجه به ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال؛ می‌توان گفت دولت می‌تواند فعالیت‌های مرتبط با ارز دیجیتال را پیدا کند و هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. این ماده به این معناست که هیچ سازمان یا فردی حق کنترل واردات کالا را ندارد و دولت نمی تواند جلوی این روند را بگیرد. اگر کشور خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ممنوع کند؛ فراموش نکنید که می تواند از طریق فعالیت هایی مانند ردیابی IP به افراد دسترسی پیدا کند و جریمه شود.

در واقع، دولت‌ها فقط می‌توانند شرکت‌های دولتی محور و صرافی‌های دیجیتال را تنظیم کنند و حساب‌های افراد را از طریق صرافی‌ها نظارت و مسدود کنند.

بلاک چین بیت کوین چگونه کار می کند؟

جالب است بدانید که بلاک چین به عنوان بزرگترین اختراع بشر پس از اینترنت شناخته می شود. البته این فناوری عالی و جالب ظاهر خود را مدیون بیت کوین است. زیرا فناوری بلاک چین اولین بار در کاغذ سفید این رمزارز توسط ساتوشی ناکاموتو به دنیا معرفی شد.

بیت کوین دارایی ارزشمندی است که توسط تمامی افراد حاضر در شبکه این پروژه مدیریت می شود و اگر بانکی برای ذخیره تراکنش های مربوط به این ارز دیجیتال وجود نداشته باشد، افراد حاضر در شبکه باید به مکان امنی مراجعه کنند. باید و مکانی امن برای نگهداری این اسناد. ساتوشی ناکاموتو فناوری بلاک چین را برای ذخیره تراکنش های بیت کوین معرفی کرد. بلاک چین یک شبکه غیرمتمرکز است که تاریخچه تمام تراکنش های مرتبط با ارزهای دیجیتال را ذخیره می کند.

بلاک چین از دو کلمه بلاک و زنجیره تشکیل شده است و به زبان ساده به معنای مکانی برای ذخیره سازی اطلاعات به صورت غیرمتمرکز است. در واقع تمام اطلاعات یا تاریخچه تراکنش ها در بلوک های یک زنجیره ذخیره می شود و به همین دلیل است که به آن بلاک چین می گوییم.

بلاک چین بیت کوین غیرمتمرکز است. به عبارت ساده، به این معنی است که یک نسخه از آن در اختیار همه فعالان شبکه قرار می گیرد و هیچ مرکز یا فرد خاصی کنترل و مدیریت شبکه را ندارد. هرگونه تراکنش در شبکه مستلزم تایید اعضای شبکه است و تا زمانی که تراکنش درخواستی توسط اعضای شبکه تایید نشود، آن تراکنش تکمیل نخواهد شد. بیایید نحوه عملکرد بلاک چین را با یک مثال ساده توضیح دهیم:

اگر کارن بخواهد برای علی بیت کوین بفرستد، نمی تواند بدون اطلاع بقیه شبکه این کار را انجام دهد. آگهی تراکنش او برای دیگران ارسال می شود. اگر اطلاعات او درست باشد، اعضای شبکه تایید می کنند که تراکنش انجام شده است و سابقه ارسال بیت کوین از کارن به علی در شبکه ذخیره می شود.

اکنون از آنجایی که همه اعضا آخرین نسخه و یکسان بلاک چین را دارند، اطلاعات مربوط به این تراکنش برای همه ارسال می شود و همه از این تراکنش مطلع می شوند.

بنابراین امکان سانسور، تغییر تاریخچه تراکنش ها و تغییر آنها به هیچ وجه غیرممکن است.

در واقع زمانی که شخصی می خواهد در شبکه بیت کوین تراکنش انجام دهد، درخواست تراکنش ارسال می کند، اعضای شبکه تاریخچه را بررسی می کنند تا ببینند موجودی کافی برای انجام تراکنش دارد یا خیر و در نهایت تراکنش او معتبر یا نامعتبر تلقی می شود. . اگر تراکنش معتبر باشد، منتظر تایید اعضای شبکه است.

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شود و چه شکلی است؟

قبل از اینکه تراکنش های اعتبارسنجی به بلوک اضافه شوند، وارد Mempool شوید و منتظر بمانید تا ماینر آنها را به بلوک اضافه کند. ممپول در واقع نوعی اتاق انتظار برای تراکنش های تایید نشده است. این تراکنش‌ها تا زمانی که تعداد آنها به حد نصاب برسد در بلاک چین باقی می‌مانند.

زمانی که تعداد تراکنش ها به حد نصاب رسید و ظرفیت بلاک پر شد، بلاک توسط اعضای شبکه تایید شده و به بلاک چین اضافه می شود. در این فرآیند، سکه های جدید ایجاد شده و به تعداد سکه های در گردش شبکه اضافه می شود. در این قسمت لازم است با مفهومی به نام استخراج بیت کوین آشنا شویم. تمام تراکنش ها در شبکه بلاک چین ذخیره می شوند. همه می توانند یک کپی از آن دریافت کنند و همه تراکنش ها را ببینند. این دو مزیت بزرگ برای بیت کوین ایجاد می کند. اما این دو مزیت بزرگ برای بیت کوین چیست:

درک: جلوگیری از رخنه هایی که اغلب در پشت صحنه انجام می شود.

امنیت: اگر شخصی سعی کند شبکه را دستکاری کند، سایر افرادی که به نسخه اصلی شبکه بیت کوین نیز دسترسی دارند، متوجه خواهند شد و به این ترتیب، دستکاری شبکه غیرممکن خواهد بود.

ویژگی اصلی بیت کوین چیست؟

چالش اصلی در کارکرد سیستم پرداخت دیجیتال این است که اطمینان حاصل کنید که بیش از یک بار برای پرداخت یا واریز یا دو برابر کردن موجودی خود هزینه نکنید. در سیستم های مالی به این نوع کلاهبرداری، هزینه مضاعف می گویند.

هزینه مضاعف در ارزهای رایج مانند ریال که توسط بانک مرکزی کنترل می شود امکان پذیر است و دولت ها اغلب برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری با کلاهبرداران سرکوب می کنند، اما نوآوری که بیت کوین را به نوعی دارایی خاص تبدیل می کند. در شبکه بیت کوین، برای تأیید یک تراکنش، همه افراد حاضر در شبکه باید آن تراکنش را تأیید کنند و کپی کردن موجودی و از بین بردن آن غیرممکن است. این برنامه ویژگی های زیر را تضمین می کند:

هزینه های غیر قابل استرداد

عدم وجود تورم در ارزهای دیجیتال (به دلیل مقدار ثابت آنها و عدم کنترل دولت)

کمیسیون در مقایسه با روش های سنتی بسیار کم است

تأیید تراکنش توسط برخی از کاربران انجام می شود که از رایانه خود برای تأیید تراکنش ها و محافظت از شبکه استفاده می کنند. به این افراد ماینر می گویند. ماینرها به نسبت قدرت پردازشی که به شبکه کمک می کنند، در بیت کوین پاداش می گیرند

مزایای بیت کوین چیست؟

همانطور که در بخش قبل ذکر شد، بیت کوین (بیت کوین) و همچنین تمام ارزهای دیجیتال موجود دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که این ارزها را نسبت به پول واقعی معمولی برتری می دهد، از جمله:

تمرکززدایی: عدم تمرکز به این معناست که تحت کنترل هیچ سازمان یا دولتی نیست و برای انجام تراکنش با بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال نیازی به تایید تراکنش توسط واسطه یا شخص ثالث نیست.

سهولت در فرآیند تراکنش: به دلیل عدم وجود نهادهای نظارتی، عدم وجود قوانین سختگیرانه و پیچیده برای انجام معاملات، شفافیت کامل بازار و اطلاعات و عدم کنترل دولتی در این بازار، معاملات با استفاده از بیت کوین یا سایر واحدهای ارز دیجیتال از نظر مالی بسیار ساده تر از بازار نیستند.

امنیت بالا: بیت کوین معادل فیزیکی ندارد و فقط یک کد دیجیتالی است، افراد می توانند با صدور این کدها معاملات خود را در بازار دیجیتال انجام دهند. این کدها بسیار پیچیده و به سختی به دست می آیند و دسترسی به کدهای آنها تقریبا غیرممکن است و تقلب یا دستکاری تراکنش ها در بازار ارزهای دیجیتال غیرممکن است.

ناشناس بودن افراد: یکی از ویژگی های خاص بیت کوین ناشناس بودن هویت هر دو طرف معامله است که ردیابی افرادی که این تراکنش ها را انجام می دهند تقریبا غیرممکن می کند.

انتقال آسان: صرافی بیت ارز یک ارز دیجیتال است و ظاهر فیزیکی ندارد. جابجایی آن از ارزهای فیات و فیات در دنیای واقعی آسان تر است.

ارسال نظر
کد امنیتی رفرش

بلوک وسط
بلوک چپ
ورود به سایت
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آمارگیر
  آمار مطالب
  کل مطالب : 284
  کل نظرات : 0
  آمار کاربران
  افراد آنلاين : 2
  تعداد اعضا : 0
  آمار بازديد
  بازديد امروز : 189
  بازديد ديروز : 184
  بازديد کننده امروز : 47
  بازديد کننده ديروز : 85
  گوگل امروز : 0
  گوگل ديروز: 4
  بازديد هفته : 2,113
  بازديد ماه : 4,479
  بازديد سال : 35,455
  بازديد کلي : 206,878
  اطلاعات شما
  آي پي : 44.200.27.215
  مرورگر :
  سيستم عامل :
بلوک چپ
فیکس
مطالب جدید
 • چگونه در 1 ماه لاغر شویم؟
 • حفاظ ضد سرقت کرکره برقی درب آپارتمان
 • مزایای ویزای استارتاپ کانادا چیست؟
 • پرطرفدارترین بازی‌های موبایلی از نظر ایران موجو
 • به موسیقی پاپ و تاثیرات آن در آرامش گوش دهید
 • خدمات سالن زیبایی
 • بهترین فروشگاه سرویس خواب زنانه نوروزی در تهران
 • آهنگ جدید ایوان بند به نام «تو چشات چی داره که بگیره ول نمیکنه»
 • صفر تا صد هنگام خرید خودرو در ترکیه
 • راهنمای کامل جوان سازی پوست
مطالب پربازدید
 • آیا ما می توانیم به راحتی بهترین کرم ضدآفتاب را تشخیص دهیم؟
 • استخدام ادمین مدیریت پیج اینستاگرام
 • 10 بزرگ‌ترین افزایش فالوور اینستاگرام رایگان اشتباهاتی که به راحتی می‌توانید از آنها اجتناب کنید.
 • مهمترین دوره های استادبانک کدامند؟
 • کیوورد گپ (keyword gap) چیه؟ (روش های پیدا کردن کیوورد گپ)
 • بهترین مدرسین فیزیک (لیست 22 استاد و معلم خصوصی برتر فیزیک)
 • قیمت خرید ست سرویس خواب دخترانه در تانیل چوب چقدره؟
 • دربند تهران 6 ماه دیگر خواهد بود؟
 • ویژگی های میلگرد ساده و تعریف آن چیست؟
 • بازار خان یزد نکته: مثبت باشید
مطالب تصادفی
 • آدرس دکتر مسیر روی نقشه
 • 5  راه‌حل کاربردی برای داشتن آرامش ذهن
 • تنها عامل مهم باید درباره فالوور فیک اینستاگرام بیاموزی
 • آیا ما می توانیم به راحتی بهترین کرم ضدآفتاب را تشخیص دهیم؟
 • فرستنده دما چیست؟
 • ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای اروپایی را بشناسید
 • استفاده از کوادکوپتر برای عکاسی در مسافرت و گردشگری
 • گیتار چیست و چه کاربردی دارد؟
 • قیمت خرید ست سرویس خواب دخترانه در تانیل چوب چقدره؟
 • شاخص‌های وزارت بهداشت برای آب آشامیدنی سالم