در شبکه های اجتماعی هوادار ما باشید
صفحه اصلی تالار گفتمان آرشیو عضویت ورود نقشه سایت خوراک تماس با ما طراح قالب مترجم قالب
بلوک راست
آرشیو
لینک های دوستان
بلوک راست
فیکس
بلوک وسط

علل روستای فیلبند اتلاف وقت است

2633 بازدید سه شنبه 11 مهر 1402
لایک: نتیجــــه : 0 امتیــــاز توســـط 0 نفـــر ، مجمـــوع امتیــــاز : 0

برای کسانی که به دنبال یک زندگی آرام و بیدغدغه هستند و میخواهند از آرامش طبیعت لذت ببرند، خرید ویلا در رامسر در این منطقه ییلاقی پیشنهاد می شود. چشمه گل رامیان گلستان در حوزه جغرافیایی به نام هایی مثل آلاگل و آلماگل شناخته شده ونیز در جغرافیای انسانی نماد قوم شمالی ایران است از نظر جغرافیای زمین شناسی جز چاله های بیضی شکل است که به شکل یک تشت دیده می شود. از بهترین و زیباترین مقاصد طبیعت گردی و پرنده نگری نیز میتوان به تالاب های آجیگل، آلماگل و آلاگل و همچنین گلفشان های مسیر اینچه برون اشاره کرد. این آبادی نیز در بسیاری از روزهای سال پوشیده از مه و ابر میشود.روستای دلیر و طبیعت اطراف آن آب و هوای بسیار دلپذیری دارند و کوهستانهای اطراف این منطقه زیستگاه جانوران متنوع حیات وحش هستند. این گنجینه ملی مأمن جانوران زیادی است که اغلب وحشی هستند. ج - این دو ماجرای درباره هوشنگ دولو و همچنین دکتر رام وزیر بانک عمران را که اشاره کردم در واقع نمونهای از تغییر روش شاه درباره امور مملکتی در سالهای آخر وزارت من بود. «روزی که این مدل را برای پل ورسک تهیه کردم . رابسه ویچ، مهندس ناظر و مدیر پروژه افتخار آفرین ورسک در مطلبی که در روزنامه اطلاعات به چاپ رسیده بود، می گوید:«روزی که این مدل را برای احداث پل ورسک تهیه کردم مهندسان دیگر با نظر حیرت به آن نگریسته و اجرای نقشه و احداث آن را در شمار یکی از فتوحات علم مهندسی به حساب آوردند.

Pixels and Flowers living room interior scene این برج در سال 397 هجری قمری به دستور شمسالمعالی قابوس بن وشمگیر در داخل شهر گنبدکاووس احداث شد. امروز که این پل احداث گردیده همه من و رفقایم را تحسین می کنند و آن را در شمار بهترین پل های قشنگ و شاهکار مهندسی می دانند» سمت مهندس رابسویچ رئیس نظارت ساختمان پل بوده است و او به همراه خانواده اش در خانه ای واقع در دره ورسک و نزدیک پل اقامت داشت. این امامزاده بر روی تپه ای بلند (300 متر ارتفاع) قرار گرفته و از آزادشهر 2 کیلومتر فاصله دارد و در کنار مسیر تهران به مشهد است. در ۲ كیلومتری روستای توسه، روستای توریستی و زیبای خرم كش وجود دارد كه ۷۰۰ متر بعد از آن به تابلویی می رسیم كه روی آن نوشته شده است ۸۰۰ متر با آبشار دود وزن خرم ( ۵۰۰ متر مانده به آبشار) بعد از طی ۳۰۰ متر به انتهای مسیر ماشین رو می رسیم كه پلی مابین این دو مسیر (خاكی و ماشین رو و مال رو) قرار دارد، بقیه مسیر تا به آبشار درحال ساخت و بازسازی می باشد. این روستا ها به صورت تدریجی در طی زمان توسعه پیدا کرده و تبدیل به شهر شده است. جاده آبپری همعرض جاده چالوس است؛ اما اطرافش، آنقدر فضای صاف و باز برای اطراق وجود دارد كه هر گردشگری بهراحتی میتواند گوشه دنجی برای خودش پیدا كند. این تپه در ضلع جنوبی دریای خزر قرار گرفته و قدمت آن به 800 سال پیش از میلاد باز میگردد. این استان فاصله کمی با دریای خزر (کاسپین) دارد و دارای آب و هوای مطبوع و معتدل، جنگل، صحرا و همچنین طبیعت متنوع و زیبایی است.

نکته جالب درباره برج ساعت ساری این است که با تغییر هر فصل، رنگآمیزی برج نیز تغییر میکند و این کار زیبایی و جذابیت خاصی را به برج میبخشد. شنا: شاید با دیدن زلالی آب و رنگ زیبایش هوس کنید شیرجه ای داخل چشمه بزنید بسیاری از بومیان این منطقه این کار را انجام می دهند اما به دلیل عمق زیاد این کار اندکی خطرناکه و باید دارای تسلط زیادی در شنا باشید. همچنین گفتنی است که چشمه گل رامیان عمیق ترین چشمه آبسرد جهان با 120 متر عمق است.که رنگ آن بر اساس ژرفا و قابلیت آن در طول سال از سبز کبود به فیروزه ای تغییر کرده است.با درناتریپ همراه باشید. آبشار سوم این مجموعه به عروس آبشارهای ایران معروف است و همچنین آبشار اول آن که عمق 30 متری دارد یکی از عمیق ترین آبشارهای این کشور است. تنها مجموعه آبشار تمام خزه در جهان کبودوال است به همین دلیل همواره گردشگران متعددی را به خود جذب میکند. رعایت پروتکلهای بهداشتی مربوط به بیماری کرونا بر عهده مسافران میباشد و خواهشمندیم تنها در صورت سلامتی کامل در برنامه شرکت نمایید. همچنین در برنامه بلد کاربران امتیاز ۵ از ۵ را به این مکان دادهاند. شاید بتوان چشمه گل رامیان را استخری طبیعی دانست که در آن آب سردی از داخل زمین به بیرون میجوشد و در میان توده بسیار زیاد درختان، رنگی خیرهکننده دارد.

از ۳ طرف به جنگل و از یك طرف به زمینهای زراعی متصل است و آب چشمه از كف زمین میجوشد. و در اطراف این جاذبه ها دیدنی و زیبا که از مهم ترین پدیده های طبیعت ایران است که رامیان و شالیزارها و زمین های زراعی اطراف را سیراب می کند.پوشش گیاهی این منطقه به گونه ای است که در فصول گرم سال مناظر زیبا و بکری را نمایان می کند. 20 تا از این آبشار ارتفاعی بیشتر از 10 متر دارند که بازدید از آن ها نیازمند تجهیزات فرود و مهارت های حرفه ای و فنی است. درست در تقاطع رودخانه و جاده و در پاییندست، آبشارهای کوهسر قرار دارند که در فصل پُرآب بسیار زیبا و دوستداشتنی هستند. فصل زمستان: شاید فصول دیگر برای سفر كردن مناسب تر باشد اما جامه ای سفید را بر تن كرده و از منظری دیگر دوست داشتنی است، اما برف و یخبندان موجب می شود تا شرایط جاده چندان مساعد نباشد. مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: باید مسائل حوزه سیاسی محدوده ای از پناهگاه حیات وحش میانکاله که در گلستان قرار دارد، از طریق فرمانداری بندرترکمن مطالبه و مسائل قضایی در شهرستان های بندرگز و بندر ترکمن پیگیری شود. آبشار لوه با شهرستان مینودشت 25 کیلومتر فاصله دارد. وسعت این پارک 185 کیلومتر مربع است و به دلیل اینکه چشم انداز جذاب و خارق العاده ای دارد به عنوان یکی از هفت منطقه نمونه گردشگری در ایران انتخاب شده و جزو پارک های جنگلی شاخص شمال ایران است. پارک شبنم نوده خاندوز بر روی تپه ای قرار گرفته که به کل شهر مشرف است و مناظر زیبایی به دلیل وجود پله ها و دیوار سنگی در این پارک به وجود آمده است.

دشت دریاسر كه از آن به عنوان یكی از زیباترین مناطق ایران یاد می شود دارای یخچال های طبیعی،چشمه های فراوان، كوه های بلند و بكر و از همه مهمتر گل های زرد رنگ بابونه است كه زیبایی منطقه را دوچندان كرده است. خود چشمه گل رامیان دارای انواع ماهی است که از انواع آنها می توان به سیاه ماهی، ماهی سفید رودخانه ای، ماهی آبرنوئیدز اشاره کرد اما از گونه های جانوری اطراف چشمه می توان به آهو و سنجاب و پرندگان همچون کبک و پرستو و گونه ای خرس را نام برد که در آن حوالی زندگی می کنند. آبشار رنگو زیاد بلند نیست ولی منظره ای منحصر به فرد و جالبی دارد. قله درفک در ارتفاع دو هزار و ۷۳۳ متری در رشتهکوههای البرز غربی در شمال شرقی شهرستان رودبار و در منطقه جنگلی سیاهکل قرار دارد. این شهرستان در شرق استان گلستان قرار دارد. این آبشار که واقع در روستای لوه است در بین درختان و کوههای غرب پارک ملی گلستان قرار گرفته است. این آبشار واقع در شهر گرگان، در بین جنگل ناهارخوران و در اطراف روستای زیارت قرار گرفته است. رستوران عمارت یکی از شیک ترین، با کیفیت ترین و بهترین رستوران های گرگان است که واقع در پارک جنگلی ناهارخوران است.

پارک جنگلی ناهارخوران از مشهورترین تفریحگاه های شهر گرگان است که واقع در 4 کیلومتری جنوب این شهر است. این پارک در شهر نوده خاندوز که واقع در شهرستان آزادشهر است قرار گرفته است. روستای وامنان که واقع در مسیر آزادشهر به شاهرود است از توابع شهرستان آزاد شهر است. این پارك در ۱۱ كیلومتری غرب آزادشهر در مسیر تهران ـ مشهد و در شرق دلند واقعشده است. یكی دیگر از تفریحگاههای رامیان جنگل و چشمههای نیلبرگ كه در ۴ كیلومتری جنوب شرقی مركز شهر رامیان قرار دارد. این چشمه در ۵ كیلومتری جنوب شهرستان رامیان و در ۸۵ كیلومتری مركز استان قرار دارد. جنوب دهستان لفور با رشته کوههای البرز، غرب آن با شهرستان بابل و شمال و شرق آن با جنگلها همسایه است. این آبشار در جنوب علی آباد کتول واقع شده است و 5 کیلومتر با آن فاصله دارد. کم جمعیت ترین شهر این استان نیز مراوه تپه است که جمعیت آن 19 نفر در کیلومتر است. در بخشی از مسیر کم کم مه پیچوتاب جاده را فرا میگیرد و تقریبا لوکیشنهایی که در فیلمهای ترسناک وجود دارند، پیش چشمتان واضح میشود. تا پیش از سال 1336، پارک ملی گلستان شکارگاه بود و سپس اسم آن در شهریور ماه 1342 به پارک محمد رضا شاه تغییر کرد و در آخر در سال 1353 تبدیل به پارک ملی شد. اگر میخواهید از این جزیره بازدید کنید باید در ابتدا به بندر ترکمن رفته و سپس از آن جا به وسیله قایق های محلی به آشوراده بروید. در بندر ترکمن نیز رستورانی با اسم کاسپين قرار گرفته که در آن غذاهای محلی بندر ترکمن و غذاهای دریایی سرو میشود و از کیفیت مطلوبی برخوردار است. اما سوغاتی خاص تری به نام نی هفت بند نیز وجود دارد که آن را هم میتوان به عنوان سوغات کندلوس تهیه کرد. رودخانهای به نام قورچای در بخش شرقی چشمه جاری است.

روستای پاقلعه از توابع بخش مركزی شهرستان رامیان است و از شمال شرقی به پل آرام، از جنوب و غرب به ارتفاعات قلعه موران و از شمال غربی به منطقه تفریحی جامه شوران محدود میشود. ارتفاعات درازنو جان میدهند برای پروازکردن با پاراگلایدر. در بین راه چالوس و نمک آبرود و در ساحل هچیرود یک شعبه از مجموعه رستورانهای اکبر جوجه قرار دارد که در آن میتوانید اکبر جوجه اصل نوش جان کنید. حتما یک بار هم که شده سفر به کندلوس را تجربه کنید. از جاذبههای دیگر سفر که همه دوست دارند خریدن سوغات است. همچنین جنگل های این روستا آبشار های پرآب و دائمی دارند. به جز شهر های قدیمی و مهم این استان مانند گنبد کاووس و گرگان، بقیه شهرهای استان گلستان در گذشته روستا های به هم پیوسته و متمرکزی بوده اند. علاوه بر آبشارهای زیبا، دشتهای پر گل دامنه کوه مانند دشت لپاسر نیز جاذبههای خاص خود را دارد و اگر هم مناطق جنگلی را بیشتر میپسندید، باید به جنگل هیرکانی با درختان بلند بالای راش و شاهبلوط آن رفته و اکسیژن خالص استشمام کنید. گونه هایی کمیاب مانند درختان سرخدار، ملچ، افراو… قسمت هایی از رشته کوه های البرز شرقی از سمت غربی با سمت شرق استان گلستان کشیده شده است. ولی هر چقدر به مرز استان گلستان و ترکمنستان و قسمت های شمالی این استان نزدیک میشویم، آب و هوای آن خشک تر و گرم تر میشود. یکی دیگر از شیرینی های خوش طعم و محلی استان گلستان، سرغربیلی است که خمیر آن با ماست و یا شیر درست میشود. این حلوای لوزی شکل در شیرینی فروشی های این منطقه به فروش میرسند. نان پادرازی نیز یکی از معروف ترین شیرینی ها و سوغاتی های استان گلستان این که دو نوع روغنی و خشک دارد. یکی از جنگل های انبوه استان مازندران، «جنگل دالخانی» است.

به دلیل ارتفاع این منطقه، بخش هایی از این پارک تبدیل به سایت پروازی شده است. وسعت پارک جنگلی تنگه چهل چای حدود 59 هکتار است و این پارک از سطح دریا حدود 350 متر مربع فاصله دارد. مدت زمان سفر این قطار از زمان رفت تا برگشت نیز در حدود یک صبح تا شب طول می کشد. این بنا با شکل بسیار متفاوت از سایر سازههای قلعه دارای دو بخش پایینی و بالایی و یک تراس است. روستای زیارت نیز از جنوب شهر گرگان هفده کیلومتر فاصله دارد که گردشگران متعددی را سالانه به خود جذب میکند. این رستوران انواع کباب ها، غذاهای دریایی، غذاهای محلی و فست فود را سرو میکند. در این رستوران انواع غذاهای محلی و خانگی در ظروف سرامیکی و سفالی سرو میشود. همچنین چِکدِرمه که بسیار شبیه به استامبولی پلو است و همراه با سبزی و دوغ سرو میشود نیز یکی دیگر از غذاهای سنتی این منطقه است. ماش پلو و گوجه آش نیز از غذاهای معروف و محلی این استان به شمار میروند. اسب های ترکمن نیز از دیدنی های معروف و جذاب این منطقه به شمار میروندو برای بازدید از این اسب های اصیل ترکمن و همچنین تماشای مسابقات اسب دوانی باید به روستای قالی بروید، این روستا در 10 کیلومتری بندر ترکمن قرار گرفته است. اگر شما جزء علاقهمندان به ورزش اسب سواری هستید میتوانید از فرصت اسب سوارس در این منطقه بهرهمند شوید.

روستای سنگچال و جنگلهای زیبای چلاو در نزدیکی روستای فیلبند، برای پیادهروی در طبیعت، گزینههای مناسبی هستند و میتوانید ساعتهایی را به گشتوگذار در آنها بپردازید. متاسفانه این منطقه امکانات رفاهی مناسبی برای دوستداران طبیعت ندارد. پارک هزار پیچ منظره چشمگیری از شهر گرگان به نمایش میگذارد و همچنین موقعیت مناسبی دارد به همین دلیل در بین گردشگران و اهالی بسیار محبوب است. جاده پیچ در پیچ دو هزار مسیر رسیدن به این جنگل است که باید با عبور از آن با بخش دیگری از زیبایی های مناظر اطراف مواجه شوید. این پل فقط مخصوص عبور قطار است و در حال حاضر قطارهای مسافری تهران-ساری و تهران-گرگان پس از گذشت بیش از ۷۰ سال هر روز چندین مرتبه از روی آن می گذرند. از سال 1316 به بعد اسم آن به گرگان تغییر یافت و در حال حاضر نیز شهر گرگان، مرکز این استان است. مدیرکل راهآهن شمال کشور گفت: پل ورسک مشکل فنی برای تردد نداشته و عملیات تعمیر و بازسازی آن در پروسه زمانی انجام میشود. در فصل پائیز گذشته از بر زیبایی چشم نوازی که به وجود می آید سوز و سردی هوا و رطوبت دریاچه ممکن است مشکل ساز باشد.در فصل زمستا به دلیل ریزش برف سطح دریاچه یخ بسته و می تواند اندکی خطر ناک باشد. تمام این سرسبزی ها در کنار هم توانسته اند طبیعتی بی نظیر و با چشم اندازی بسیار زیبا پدید آورده اند و هنگامی که در میان طبیعت جواهر ده قرار بگیرید، مسحور زیبایی اطراف خود خواهید شد و از تماشای مناظر فوق العاده اطراف خود نهایت لذت را خواهید برد.

ارسال نظر
کد امنیتی رفرش

بلوک وسط
بلوک چپ
ورود به سایت
عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آمارگیر
  آمار مطالب
  کل مطالب : 299
  کل نظرات : 0
  آمار کاربران
  افراد آنلاين : 2
  تعداد اعضا : 0
  آمار بازديد
  بازديد امروز : 439
  بازديد ديروز : 708
  بازديد کننده امروز : 82
  بازديد کننده ديروز : 97
  گوگل امروز : 4
  گوگل ديروز: 0
  بازديد هفته : 2,420
  بازديد ماه : 7,902
  بازديد سال : 58,925
  بازديد کلي : 230,348
  اطلاعات شما
  آي پي : 3.229.117.191
  مرورگر :
  سيستم عامل :
بلوک چپ
فیکس
مطالب جدید
 • ایران ارزان ترین کشور برای مهاجرت در سال 2024 است
 • اینورتر چیست و چه کاربردی دارد؟
 • استفاده از ماله پروانه برای یتن ریزی
 • تردمیل باشگاهی – ویژگی ها و مزایا
 • مزایا، انواع و نکاتی برای داشتن پوستی درخشان
 • جوراب ویروس چیست و چگونه کار می کند؟
 • دیزل ژنراتورها چگونه کار می کنند؟
 • آبله مرغان و نحوه درمان آن
 • نارسایی قلب چیست؟ تشخیص، علائم و درمان آن
 • اعتیاد چیست؟ علائم و راه‌های درمان آن
مطالب پربازدید
 • آیا ما می توانیم به راحتی بهترین کرم ضدآفتاب را تشخیص دهیم؟
 • استخدام ادمین مدیریت پیج اینستاگرام
 • 10 بزرگ‌ترین افزایش فالوور اینستاگرام رایگان اشتباهاتی که به راحتی می‌توانید از آنها اجتناب کنید.
 • مهمترین دوره های استادبانک کدامند؟
 • کیوورد گپ (keyword gap) چیه؟ (روش های پیدا کردن کیوورد گپ)
 • بهترین مدرسین فیزیک (لیست 22 استاد و معلم خصوصی برتر فیزیک)
 • بازار خان یزد نکته: مثبت باشید
 • ویژگی های میلگرد ساده و تعریف آن چیست؟
 • دربند تهران 6 ماه دیگر خواهد بود؟
 • امکانات فروشگاه آنلاین بازار باز چیست؟
مطالب تصادفی
 • شاخص‌های وزارت بهداشت برای آب آشامیدنی سالم
 • دیزل ژنراتورها چگونه کار می کنند؟
 • نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری اوج
 • چاپ سررسید و سالنامه تبلیغاتی ایران امروز
 • حفاظ ضد سرقت کرکره برقی درب آپارتمان
 • چگونه لوازم اصلی و با کیفیت خودرو بخریم؟
 • با خواندن مقاله زیر از نمره قبولی آزمون های فنی حرفه ای مطلع می شوید
 • بهترین فروشگاه سرویس خواب زنانه نوروزی در تهران
 • آشنایی جامع با بیماری عفونت روده‌ای عروس هلندی (ژیاردیازیس)
 • جدیدترین و لوکس ترین طراحی داخلی منزل در شرکت بازسازی و طراحی داخلی ساختمان در تهران